Tangem, büyük Japon finansal hizmetler şirketi SBI Group'tan 15 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

SBI Group, “Akıllı Kart” Cüzdan Üreticisine 15 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

'Akıllı kart' kripto cüzdanı üreticisi Tangem, büyük Japon finansal hizmetler şirketi SBI Group'tan 15 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Yeni yatırım, Tangem'in karargahını Zug, İsviçre'nin ‘Kripto Vadisi'ne taşımasına izin verecek.

Tangem, Zug'dan banknotların donanım cüzdan versiyonu gibi çalışan fiziksel akıllı kartları için yeni kullanım çantaları geliştirmek istiyor. Bu akıllı kartların her biri sabit miktarda kripto para birimi taşıyor. Şirket bu akıllı kartların günlük kripto ödemeleri için kullanılmasını amaçlıyor. Tangem’in CEO’su Andrey Kurennykh şunları söyledi:

    “Blockchain teknolojisinin uygulamasını insanların günlük yaşamlarına getirmek, Tangem'in temel görevidir. Teknolojimiz, birçok sektörün Blockchain teknolojisinden gerçekten faydalanmasına ve finansal katılım ve merkezi olmayan ödeme çözümlerine erişim yoluyla bireylerin yaşamını daha güvenli ve daha iyi hale getirmesine yardımcı olabilir. ”

Başlangıç, UBS'nin eski başkanı Moskova şubesi Anselm Schmucki tarafından ortak olarak kuruldu ve İsviçre'deki finansal bilgi birikimini Rus BT uzmanlığıyla birleştirmeyi talep ediyor. CEO Andrey Kurennykh liderliğinde, şirket İsviçre, Rusya, Singapur ve Hong Kong'da 13 kişiyi istihdam ediyor.

Şu anda, başlangıç Tangem notlarının uygulaması üzerinde çalışıyor ve Cardano ve RSK gibi kişi ve şirketler için 25.000'den fazla cüzdan üretti ve sattı.

Tangem, 2018 ilkbaharında kart cüzdanlarının ilk pilot satışını gerçekleştirdi. Ocak 2019’da, Tangem’in, eyaletlerin dijital para birimi olan Sovereign’e (SOV) fiziksel banknot ihraç etmek üzere Marshall Adaları’nın hükümeti ile anlaşmaya vardığı bildirildi. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ