SBI Holdings, tedarik zincirlerinde şeffaflığı ve izlenebilirliği artırmak için çok uluslu şirketlerle Ripple ortağı öneriyor.

SBI Holding CEO

SBI Holdings, tedarik zincirlerinde şeffaflığı ve izlenebilirliği artırmak için çok uluslu şirketlerle Ripple ortağı öneriyor.

Japon finans devi SBI Holdings'in CEO'su (CEO) Yoshitaka Kitao, finans kurumlarının yanı sıra çok uluslu şirketlerle Ripple ortaklığı önerdi. Önerisi, Japonya'nın COVID-19 salgınını ele almasından kısmen etkilendi.

Aynı zamanda bir Ripple yönetim kurulu üyesi olan Kitao, 28 Nisan'da bir SBI konferans çağrısı için toplanan gazetecilerle konuştu. CEO, avukatlarının Ripple'ın bir sonraki yürütme komitesine katılacağını ve bir Japon ticareti olan Big Shosha gibi çok uluslu şirketlerle yeni ortaklıklar geliştirmelerini istediğini söyledi.

"Sadece finansal kurumlara değil, Ripple ağına çok uluslu şirketler ekleyerek [sınır ötesi ödeme sayısının] katlanarak büyümesini bekleyebiliriz."

COVID-19'a Blockchain Çözümleri

Kitao, SBI'nın pandemi sırasında temel tedarikler için “tedarik zincirinde bir bozulma” gördüğünü söyleyerek, tedarik zinciri yönetimi için blockchain uygulamasının koronavirüsü takiben dünyada daha acil bir sorun olmasını bekliyor:

"Maske temini için Çin'e ne kadar bağımlı olduğumuzun farkındayız. Ciddi bir sorun yaşıyoruz."

Kitao, Ripple'ın sunduğu şeffaflık ve izlenebilirliğin gelecekte daha önemli olacağını düşünüyor.

"Birden fazla tedarik zincirini biraz esneklikle çalıştırmanız ve hangi ülkelerin bir pandemi ile başa çıkmak için daha iyi donanımlı olduğunu düşünmeniz gerekecek. Ayrıca, hangi ülkelerin bilgileri özgürce erişilebilir hale getirdiğini ve dünyanın dört bir yanındaki diğerleriyle işbirliği yaptığını anlamanız gerekiyor"

SBI ve Ripple ortaklığı

İki firma geçmişte yakından çalıştı ve SBI Holdings, 2016 yılında Asya finans piyasalarında XRP kullanımını teşvik etmek için kurulan ortak girişimi SBI Ripple Asia aracılığıyla Ripple'ın aktif bir ortağıyla birlikte çalıştı.

Kitaple, Ripple’ın yönetim kuruluna üye olmanın yanı sıra Satoshi davası Craig Wright ile olan dostluğu ile de tanınıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ