Japonya’nın en büyük bankası SBI Holdings, dijital varlık XRP'nin kullanımının arttığını kaydeden finansal sonuçlarını açıkladı.

SBI Holdings XRP

Japonya’nın en büyük bankası SBI Holdings, dijital varlık XRP'nin kullanımının arttığını kaydeden finansal sonuçlarını açıkladı. 31 Ocak'ta yayınlanan raporda, XRP'nin hissedarların menfaat opsiyonuna ekleneceği ve 100 ve 1000'in üzerinde hisseye sahip olanlara özel teklifler listelendiği belirtildi.

Japonya'daki en büyük banka, gözden geçirilmiş bir iş yasasını ve Nisan ayında bir süre için planlanan Fon Takas Yasasını yürürlüğe koyan bir genişleme planı hazırlamıştı. Bunu takiben şirket, Tüketici Mali Kararı [CFD] hizmetlerine başlamayı hedeflemişti.

Rapor, bazı hissedarların hisselerini ele alarak, SBI grubunda listelenen her bir şirketin ileriye dönük olarak hissedarların menfaatlerine ekleneceğini belirtti.

SBI son birkaç gündür önemli açıklamalar yapıyor. 30 Ocak'ta Japonya'nın en büyük ikinci bankası Sumitomo Mitsui Banking Corporation [SMBC] ile bir blockchain kullanan işletmeler ve bireyler için bir finansal hizmetler platformu oluşturmak üzere bir işbirliği duyurdu. İkinci en büyük banka, DLT'nin ticaret-finans sektörü ve kişisel banka havalesi sektöründe kullanımını artırmak için MoneyTap'e yatırım yapacak. MoneyTap, Ripple ve SBI Holdings'in amiral gemisi ürünü olarak işaretlendi ve işlemleri işlemek için DLT'yi kullandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ