SBI borsası bir kez daha ertelenme kararına maruz kaldı

Japon bankacılık devi SBI Group, güvenlik önlemlerini artırmaya yönelik bir gerekçe göstererek, yeni kripto borsa projesini başlatmayı bir kez daha erteledi.

Salı günü yayınlanan bir bildiride SBI, SBI Sanal Para Birimleri adlı yeni platformun öncelikli yatırımcılara hesap kayıtları sunmaya başlamasına karşın sıradan müşterilerden uygulamaları erteleyeceğini ve bu nedenle ticarete başlama tarihini ileri tarihlerde başlayacağını söyledi.

Platform, gecikme nedenlerinin kısa bir açıklamasında, "güvenlik önlemlerini daha da güçlendirmek" için daha fazla zamana ihtiyaç duyacağını ve varlıkların nasıl yönetileceğini ve müşteri yönetim sistemini nihai hale getireceğini belirtti.

Duyuru, Japonya'nın ilk banka destekli kripto borsası yönünde oldukça uzun bir adım olan en son güncellemeyi işaret ediyor.

CoinDesk tarafından bildirildiği üzere SBI'nin SBI Sanal Para Birimi kurma planı ilk olarak Ekim 2016'da kamuoyuna açıklandı ve Eylül 2017'de Japonya'nın Finansal Hizmetler Ajansıyla (FSA) ticari kayıt işlemini tamamladı. Yine de, geçen yılın Aralık ayında firma hesap kayıtlarını genel kamuoyuna kabul etme planını erteledi.

Belirtilen güvenlik kaygısı, ilgili olmayabilirken, en son erteleme, FSA'nın Japonya'nın kripto değişimi borsaları konusundaki incelemesini, özellikle de güvenlik konularında yaptığı incelemeyi, ülkede son zamanlarda gerçekleştirilen bir sonucu olarak zenginleştirdikten kısa süre sonra gerçekleşti.

26 Ocak'ta, Coincheck borsasında, 530 milyon dolarlık NEM token'in çalındığı, bunun bir FSA soruşturmasına yol açan bir olay olduğu ve tüm kripto para borsaları için geliştirilmiş güvenlik önerisinin talep edildiği açıklandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ