Çığır açan teknolojiler ve projelerde halka arz öncesi yatırım seçenekleri sunan merkezi olmayan bir bağış toplama platformu olan Science DAO, 5 Mayıs 2022'de piyasaya çıktı.

 Science DAO, Halka Arz Öncesi Yatırım Erişimi Sağlıyor

Çığır açan teknolojiler ve projelerde halka arz öncesi yatırım seçenekleri sunan merkezi olmayan bir bağış toplama platformu olan Science DAO, 5 Mayıs 2022'de piyasaya çıktı.

Science DAO'nun amacı, yıkıcı ve oyunun kurallarını değiştiren keşifleri finanse etmeye yardımcı olmak için Web3'ü kullanmak ve en son teknolojiyi genel halk için her zamankinden daha erişilebilir hale getirmektir!

Ethereum blok zinciri üzerine kurulu merkezi olmayan özerk bir organizasyon olan ekip, güçlü ve sadık bir yaratıcı grup ve parlak beyinler oluşturmak için DAO'ların topluluk oluşturma gücünden yararlanmayı amaçlıyor.

The Science DAO – Koşullar Ne olursa olsun Daha Parlak Rüyaları Gerçek Hale Getirmek!

Pek çok seçkin beyin ve yaratıcı, fikirleri için topluluk desteğini asla alamaz. Bu kavramların çoğu hiçbir zaman uygulanamayabilir. Science DAO, bu fikirleri beslemek için çalışır ve herkesin benzer düşünen ve yardımsever insanlara erişmesini sağlar.

DAO üyeleri, projeler için finansman başvurusunda bulunabileceklerdir. Tüm girişimler seçilmeyecek, ancak DAO'dan doğrudan para almayanlar bile DAO üyelerinden destek alma potansiyeline sahip.

Science DAO, bilimsel fonları demokratikleştirerek ve yenilikçilerin fon elde etmesi için bir alan yaratarak dünyada bir fark yaratmak isteyen bir grup güçlü, yaratıcı ve çeşitli insan tarafından yönlendirilir.

Ayrıca, yenilikçilerin, girişimcilerin ve kurumların etkileşim kurmasını ve geniş bir teknoloji ve yaşam bilimleri yelpazesinde bilinçli yatırımlar yapmasını sağlamayı amaçlayan merkezi olmayan bir düşünce kuruluşu, kuluçka motoru ve hızlandırıcı platformudur.

Amaç, toplumu ve insanlığı geliştirmek için son teknoloji ve bilimsel gelişmeleri genel halk için erişilebilir kılmaktır. Nihai hedef, bilim için tamamen işlevsel bir DAO olacaktır.

NFT Oluşturma ve Pazarlama

Science DAO, projeleri başlangıcından lansmanına ve ötesine kadar finanse etmeyi amaçlayan bir Girişim Fonudur. DAO, NFT üretimi ve pazarlaması yoluyla bu girişimleri hem dijital varlık hem de dijital olmayan varlık topluluklarından finanse edecek.

Platformda sunulan her yenilik, NFT satışlarından elde edilen gelirin amaçlanan amaca gitmesiyle, bağış toplama amacıyla yapılan bir NFT'ye sahip olacaktır. NFT'lerin, piyasaya hazır bir ürünü erken elde etme şansı veya ayrıcalıklı A ve B serisi finansman turlarına erişim gibi kendileriyle ilişkili yardımcı programları olacaktır.

Bilim DAO Tokeninin Ticareti

Science DAO token TEORİSİ ($THRY), proje finansman sürecini demokratikleştirmek ve merkezden uzaklaştırmak için bir yönetişim belirteci olarak kullanılacaktır. Token sahipleri, toplam token arzının bir yüzdesi olarak token varlıklarıyla orantılı olarak oy haklarına sahip olacaklardır.

Token sahipleri, projenin varlığı boyunca prosedürlere ve gelişmelere doğrudan erişime sahip olacaklar.

Token satın almak için yatırımcıların önce THRY tokenlerini  almalarına, satmalarına, göndermelerine ve almalarına izin veren bir MetaMask cüzdanı kaydetmeleri gerekir. Ethereum daha sonra Cüzdan'a aktarılabilir.

Ek olarak, yatırımcılar Ethereum'u doğrudan MetaMask'tan ve diğer borsalardan satın alabilirler.

Metamask cüzdanı, THRY Tokens için hızlı bir Ethereum değişimi için UniSwap'a bağlanacaktır. Ardından, THRY tokeni olan herkes projelere oy verebilir.

Girişimin amacı, gelişen, yenilikçi teknoloji ve bilimsel gelişmeleri daha iyi bir toplum ve insanlığa ulaştırmak için genel kamuoyuna dağıtmaktır.

Proje Adaylığı için Adım Adım Prosedür

Science DAO'nun çalışması basittir. Bir fikir veya proje için finansman arayan herhangi bir kişi, önce teklifini DAO'ya sunmalıdır.

Proje daha sonra DAO üyeleri tarafından değerlendirilir ve daha sonra projeye oy verilir. Her yönetişim tokeni, diğer DAO'ların çoğu gibi, bir oy olarak kabul edilir.

DAO, proje onaylandığında kaynak yaratmayı yansıtan ilgili bir NFT geliştirir. Bu NFT'lerin satışından darphane ve ikincil piyasa satışları elde edilen tüm kâr, projenin geliştirilmesine yöneliktir.

Kuşkusuz reddedilecek çok sayıda proje olacaktır, ancak yenilikçiler yine de fon elde edebilir ve DAO içindeki bireyler tarafından teşvik edilebilir.

Bunun dışında, Science DAO merkezi olmayan bir deneydir. Sonuç olarak, ticaret için DEX'leri kullanmak, Science DAO'ya en uygun yoldur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ