Cointelegraph, NFT alanının potansiyelini tartışmak için 2 milyon doları aşan bir NFT projesi olan Chibi Dinos'un kurucusuyla röportaj yaptı.

Cointelegraph, NFT alanının potansiyelini tartışmak için 2 milyon doları aşan bir NFT projesi olan Chibi Dinos'un kurucusuyla röportaj yaptı.

Sean KellyINTERVIEW, NFT uzayının rekabetçi kalmak için heyecan verici bir meydan okuma olduğunu söylüyor. Chibi Dinos, 10.000 benzersiz dinozor temalı, değiştirilemez token veya NFT koleksiyonudur. Japon argo kelimesini küçük anlamına gelen chibis, çeşitli sanatçılar tarafından kısa, büyük başlı karikatür figürlerini tasvir etmek için benimsenmiştir.

Chibis, tasarım açısından benzersizdir ve bu tür NFT koleksiyonlarının tipik bir özelliği olan nadirlikleri açısından rastgele seçilmiştir. Her biri on kurgusal basketbol takımından birinin kıyafetini giyiyor: Diğerleri arasında Extinct Eaters veya Jurassic Jumpers.

Chibis Dinos, 20 Ağustos'ta lider NFT pazarı OpenSea'de 0.06Ether (ETH) fiyatıyla piyasaya çıktı. Takımın ilgi çekici sosyal medya kampanyasıyla dikkat çeken koleksiyonun tamamı 18 dakika içinde tükendi.

Toplamda, Chibi Dinos projesi 2 milyon $'lık ilk satış kaydetti ve ikincil piyasalarda 3,5 milyon $ daha elde edildi.

Bu hikaye ve daha geniş NFT sektörü için önemi hakkında daha fazla bilgi için Cointelegraph, Las Vegas girişimcisi ve Chibi Dinos girişiminin baş mimarı Sean Kelly ile konuştu.

Sean, bir basketbol forması firması ve bir pandemik KKD işi de dahil olmak üzere birkaç milyon dolarlık girişim kurmuş zorlu bir girişimcidir. Chibi Dinos onun son projesi.

Cointelegraph: Chibi Karikatür Figürünün Arkasındaki İlk İlham Kaynağı Neydi?

Sean Kelly: Her zaman bir çeşit forma yapmak istediğimi biliyordum, kız arkadaşımın bir forma hayvan yapma fikri vardı. Aslında bir kaplan düşünüyordum ama o dinozorların o zamanın birçok projesinden tamamen farklı bir şey olduğunu söyledi.

Tasarım ekibim daha sonra bana Chibi fikrini sundu ve bazı araştırmalardan sonra chibis'in Asya'daki popülaritesi nedeniyle kazanan olabileceğini biliyordum.

Cointelegraph: Projenizin Merkezi Olarak OpenSea'nin Pazarına Sizi Çeken Ne Oldu?

Sean Kelly: En çok kullanıcıya sahip en büyük NFT pazarı onlar. Ne kadar çok göz küresi bizim için o kadar iyi.

Cointelegraph: Lansmanından Bu Yana Geçen Birkaç Haftayı Düşündükten Sonra, Satış Hacmindeki Başarıya Hangi Faktörleri Bağlarsınız?

Sean Kelly: Daha önce hiç kimse chibi NFT yapmadığı için tasarımlarımız benzersizdi. Ayrıca Kendrick Perkins, Shareef O'Neal ve Kendrick Nunn gibi projemiz için takım kaptanı olarak birçok profesyonel basketbolcuya sahibiz. OpenSea ticaret hacmi, NFT patlamasının ortasında %76,240 YTD patladı.

Cointelegraph: Chibi Dinos Önümüzdeki Yıllarda Nasıl Gelişecek? Sanal Gerçekliğe veya Oyuna Geçişi Düşünüyor Musunuz?

Sean Kelly: Evet, bir oyun yayınlamayı ve meta veri tabanına entegre etmeyi planlıyoruz. Ayrıca 3B alemine ve Solana ağına geçişi düşünüyoruz.

Cointelegraph: Sizin Bakış Açınıza Göre, NFT Manzarası Bundan Bir Yıl Sonra Nasıl Farklılaşacak? Ve Bu Olasılık Hakkında Sizi En Çok Ne Heyecanlandırıyor?

Sean Kelly: NFT manzarası çok sık değişiyor. Söylemesi oldukça zor. O zamana kadar kanıt ve profil resmi (PFP) projeleri için çoğu 2D resmin alakasız olacağını ve yalnızca güçlü topluluklara ve faydaya sahip olanların hayatta kalacağını söyleyebilirim. Her zaman Chibi's için bir sonraki büyük şeyin ne olabileceğine baktığımız, alandaki her şeyin çok hızlı değiştiği, rekabetçi bir alanda güncel kalmanın zorluğu beni heyecanlandırıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ