Altın, altı ardışık kazanç seansının ardından Perşembe günü seansa düşük seviyelerden başlıyor. Sarı metal 1800 dolarlık psikolojik bölge civarında geziniyor.

Seans Açılırken Altın ve Gümüş Fiyatında Son Durum

Altın, altı ardışık kazanç seansının ardından Perşembe günü seansa düşük seviyelerden başlıyor. Sarı metal 1800 dolarlık psikolojik bölge civarında geziniyor. Gümüş %0.85 düştü ve 26 doların hemen altında işlem görüyor ancak günlük grafikteki düşük dalga aşağı yönlü bir kırılma için savunmasız görünüyor.

Döviz piyasaları

Döviz piyasalarında, emtia para birimleri bir gecede oldukça sert darbe aldı. USD/CAD %0.44 yükselirken, AUD/USD (-%0.56) ve NZD/USD (-%0.62) oldukça ağır kayıplar yaşadı. BTC/USD şu anda -1.88 oranında küçük bir düşüş yaşıyor.

PBOC başkan yardımcısı, bir gecede gelen haberlere bakarak, stabilcoinlerin küresel para ve ödeme sistemleri için riskler ve zorluklar oluşturabileceğini söylüyor.

Avustralya'nın Yeni Güney Galler bölgesinin 2021 için COVID-19 vakalarında en büyük günlük artışı bildirdiğine dair basında çıkan haberler var.

Japonya Ekonomi Bakanı Nishimura, Kovid-19 nedeniyle Tokyo'da olağanüstü hal ilan edilmesini istiyor.

Çin Devlet Konseyi, reel ekonomi için artan destek, potansiyel RRR kesintileri vaat ediyor.

Veriler ne diyor?

Dünkü FOMC tutanaklarında, Fed, henüz önemli ilerleme standardının henüz karşılanmış olarak görmediğini kaydetti. Bazı Fed üyeleri, daralma koşullarının daha önce beklenenden daha erken karşılanmasını bekliyor.

Merkez bankalarına bağlı kalarak, ECB'nin %2'lik enflasyon hedefinin aşılmasını kabul etmeye istekli olduğuna dair raporlar var.

Almanya Mayıs ayı ticaret dengesi 12.6 milyar Euro'ya karşılık 15.4 milyar Euro bekleniyor.

İsviçre Haziran işsizlik oranı önceki %3,1'e karşı %2,8 olarak gerçekleşti.

Seansın geri kalanına bakıldığında öne çıkanlar arasında ECB tutanakları, ABD'nin ilk işsizlik başvuruları, haftalık DoE'ler ve Alman Buba'dan Wuermeling ve ECB'den Lagarde'dan gelen yorumlar yer alıyor.

Gram Altın fiyatı

Gram altın fiyatına bakıldığında 508 TL seviyesinden işlem gördüğü görülüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ