İsviçre’nin kripto odaklı bankası, yatırım çözümleri ve kripto para birimleri için yeni bir endeks başlattığını duyurdu. Şirket, Ağustos ayında FINMA'dan bankacılık lisansını aldı.

SEBA, Kripto Endeksi Başlattı

İsviçre merkezli SEBA, Çarşamba günü yaptığı yatırım çözümleriyle birlikte dijital varlıklar için bir endeks başlatıldığını duyurdu. SEBA Kripto Varlık Seçme Endeksi (SEBAX) şirkete göre, kripto yatırım pazarının geniş bir piyasaya maruz kalmasıyla dinamik ve risk açısından optimize edildi. Endeksin başlatılması için Seba, ünlü Avrupa endeks yöneticisi MV Index Solutions ile işbirliği yaptı.

SEBA, Yatırımcılar İçin Mümkün Olan En Yüksek Güvenliği Vaat Ediyor

SEBA AG'nin Varlık Yönetimi başkanı Daniel Kuehne, yatırım çözümleriyle yatırımcılara mümkün olan en yüksek güvenliği sunmak ve kripto para birimlerinin yeni ve karmaşık piyasa ortamına duydukları güveni güçlendirmek istediklerini söyledi. Ürün ve yatırım uzmanlıklarıyla, müşterilerin dijital varlık sınıflarının benzersiz potansiyelini mevcut finansal dünyadan gelen basit kurallardan yararlanmalarını sağladıklarını ekledi.  

SEBA, Ağustos Ayında Bankacılık Lisansını Aldı

SEBA , Ağustos ayının sonunda İsviçre Mali Piyasalar Denetleme Kurumu'ndan bankacılık lisansını aldı ve 12 Kasım'da yayına girdi. SEBA ve Sygnum, İsviçre yetkililerinden bankacılık lisansı alan iki banka olarak yerini aldı. Şu anda, banka BTC, ETH, XLM, LTC, ETC'yi içeren beş şifreleme para birimini desteklemektedir.
Kripto para bankası da müşterilerine SEBAwallet uygulaması, e-bankacılık ve SEBA kart olanakları sunmaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ