ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler'in kripto varlıklarının düzenlenmesi için “tek bir kural kitabı” önerdiği bildirildi.

SEC Başkanı Gensler,

SEC Başkanı Kripto İçin Bir Kural Kitabı Çağrısında Bulundu

Financial Times'ın Cuma günü bildirdiğine göre, SEC Başkanı Gary Gensler kriptonun düzenlenmesi için "tek bir kural kitabı" önerdi. Kripto sektörünün gözetimindeki boşlukları önlemek için Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) dahil olmak üzere diğer finansal düzenleyicilerle anlaşmalar imzalamak istiyor. Yayına şunları söyledi:

Borsayla ilgili bir kural kitabından bahsediyorum.

SEC başkanı kuralın, emir defterleri üzerinde şeffaflık sağlamanın yanı sıra yatırımcıları dolandırıcılık, önden çalıştırma ve manipülasyona karşı koruması gerektiğini vurguladı.

Gensler, kural kitabının "çiftten bağımsız olarak tüm ticarete, menkul kıymet tokenine karşı menkul kıymet tokenine, menkul tokenine karşı emtia tokenine, emtia tokenine karşı emtia tokenine" uygulanacağını açıkladı.

SEC patronu, CFTC'deki meslektaşlarıyla, dijital varlık ticaretinin yeterli güvence ve şeffaflığa sahip olmasını sağlamak için resmi bir anlaşma olacak bir "mutabakat zaptı" üzerinde çalıştığını açıkladı. Menkul kıymetler düzenleyicisi tarafından denetlenen bir platformda bir emtia tokeni listelenirse, SEC'in "bu bilgiyi CFTC'ye göndereceğini" açıkladı.

Gensler şu görüşleri dile getirdi:

Bu piyasa bütünlüğü zarfını alarak, borsayla ilgili bir kural kitabı halka gerçekten yardımcı olacaktır. Bu endüstri ileriye dönük herhangi bir yol alacaksa, bu pazarlarda biraz daha güven inşa edecektir.

ABD Senatörleri Kirsten Gillibrand ve Cynthia Lummis kısa süre önce CFTC'nin kripto sektörü üzerindeki denetimini genişletecek bir çerçeve önerdi.

Geçen hafta Gensler, “gerçek olamayacak kadar iyi” kripto ürünleri konusunda uyardı . Ayrıca yakın zamanda kripto borsalarının genellikle müşterilerine karşı ticaret yaptığı konusunda uyardı. Cryptocurrency terra (LUNA) ve stablecoin terrausd'un (UST) çöküşünün ardından, SEC başkanı yatırımcıları birçok tokenin başarısız olacağı konusunda uyardı .

Gensler, kripto varlıklarını düzenlemeye yönelik uygulama merkezli bir yaklaşım benimsemekle eleştirildi. SEC Komiseri Hester Peirce Mayıs ayında, menkul kıymetler bekçisinin kripto düzenlemesi konusunda topu düşürdüğünü ve bunun uzun vadeli sonuçları olduğunu söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ