Kristina Littman'ı Aralık ayında İcra Dairesi Siber Birimi Başkanı olarak görevlendirdikten sonra, Birleşik Devletler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu saflarına daha fazla taze kan getirdi.

SEC’de Kripto Alanını İlgilendiren Önemli Görevlendirme

Kristina Littman'ı Aralık ayında İcra Dairesi Siber Birimi Başkanı olarak görevlendirdikten sonra, Birleşik Devletler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu saflarına daha fazla taze kan getirdi. 13 Şubat'ta Nancy Sumption, Başkan Jay Clayton'ın eski Siber Güvenlik Politikası Kıdemli Danışmanı Kevin Zerrusen'in halefi olarak açıklandı.

Nancy Sumption, yirmi yıl boyunca ABD Hava Kuvvetleri’nde bir subay ve personel hakimi olarak görv yaptıktan sonra ABD istihbarat topluluğu ve Adalet Bakanlığında avukat olarak hizmet vermesinin yanı sıra sağlık ve finans alanında siber güvenlik ve gizlilik konusunda çalıştı. SEC basın açıklamasında Bayan Sumption şunları söyledi:

"Operasyonel dayanıklılığı artırmak ve siber riskleri yönetmek için ortaklıklarımızı derinleştirmek üzere [Başkan Clayton], SEC personeli, düzenleyiciler ve endüstri ile çalışmayı dört gözle bekliyorum."

Nancy Sumption’ın Atamasının SEC Politikası İçin Anlamı

Bayan Sumption, ABD hükümetinde kripto güvenliği konusundaki anlayışlarını daha iyi geliştirmek için çalışan tek kişi değil. Andrew Ridenour, Temmuz 2019'daki Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'nda (CFTC) başkan Heath Tarbert'in kıdemli danışmanı olarak seçildi. Ridenour, büyük kripto para borsası Coinbase'de çalıştı. SEC ayrıca 2019 yılının Nisan ayında bir kripto uzmanı tuttu ve ajansın kripto suçlularını izleme ve takip çabalarını geliştirdi.

Sumption’in siber güvenlik konusundaki deneyimi, SEC'in riskleri değerlendirme ve bunlara yanıt verme mekanizmalarının geliştirilmesine yardımcı olacak. Siber güvenlik, veri koruma ve gizlilik konularında başkalarını eğitme fırsatlarının hevesli bir destekçisi durumunda.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ