ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, hileli bir ilk koin teklifi (ICO) yürüttüklerini iddia ederek bir California şirketine ve üç kurucusuna dava açtı.

SEC’den Bu Altcoin’e Ağır Darbe

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, hileli bir ilk koin teklifi (ICO) yürüttüklerini iddia ederek bir California şirketine ve üç kurucusuna dava açtı.

Regülatör Cuma günkü açıklamasında Dropil, Inc.'in ve üç kurucunun - Jeremy McAlpine, Zachary Matar ve Patrick O'Hara - DROP tokenları sattıklarını ve gelirlerin "çeşitli dijital varlıkların ticaretinde toplanacağına söz verdiğini" söyledi.

"Dex ile ticaret yapmak için yatırımcı parası kullanmak yerine, Dropil'in toplanan fonları diğer projelere ve kurucuların kişisel dijital varlıklarına ve banka hesaplarına yönelttiği iddia edildi. Dropil'in sahte Dex karlılık raporları ürettiği ve Dex kullanıcılarına DROP'lar şeklinde ödeme yaptığı iddia edildi Dex'in operasyonel ve kârlı olduğuna dair yanlış bir görünüm veriyor "

Dahası SEC, Dropil ekibinin satış rakamlarını şişirdiğini ve iddia ettikleri gelirin 54 milyon dolarından çok daha azını topladığını iddia etti.

SEC, yaptığı açıklamada, "Şikayete göre, Dropil'in 2.500'den az yatırımcıdan 1.9 milyon $ 'dan daha az para topladığını bildirdi. Şikayet, SEC'in soruşturması sırasında Dropil'in sahte kanıtlar ve ifadeler ürettiğini de iddia etti."

 SEC kötü kazanılan kazançların, cezaların ve ihtiyati tedbirlerin azaltılmasını istiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ