Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile anlaşma sağladıktan sonra, iki İlk koin Teklifi (ICO) projesi yatırımcılarına geri ödeme yapmaları için verilen sürede ödeme yapmadı.

SEC İle Anlaşan Üç Firma Anlaşmanın Şartlarını Yerine Getirmedi

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile anlaşma sağladıktan sonra, iki İlk koin Teklifi (ICO) projesi yatırımcılarına geri ödeme yapmaları için kendilerine verilen sürede ödeme yapmadı. Üçüncüsü ise bir Wall Street Journal haberine göre tokenlarını menkul kıymetler olarak kaydetmeyi geciktirmiş vaziyette.

Yapılan İşlem

SEC tarafından kayıtlı olmayan ICO'lara 2018 yılının sonlarında dava edilen Blockchain projeleri Airfox ve Paragon'a, token yatırımcılarının zararlarını telafi ederek, 250 bin dolar tutarında ceza ödemesine karar verilmişti. Ayrıca diğer firma da tokenlarını menkul kıymetler olarak kaydettirilmesini kabul etmişti. Bununla birlikte, iki firma, yatırımcılara geri ödeme yapmak üzere verilen sürede görevlerini yerine getirmedi. Airfox şimdi yatırımcılara geri ödemenin 28 Aralık'a kadar süreceğini, Paragon ise yatırımcıların 21 Kasım'a kadar geri ödeme taleplerini sunabileceğini belirtti.

Üçüncü bir şirket olan Gladius, 2019 Şubat ayında, 20 Mayıs'a kadar tokenları menkul kıymetler olarak kaydetmesi için SEC’e  bir dosya iletmişti. Şirket web sitesi şimdi 18 Kasım'a kadar uzatma verildiğini açıkladı.

Bu şirketlerin müşterileri tazminat talep ettikleri takdirde yatırımcılara geri ödeyebilecek kadar yeterli kaynağa sahip olmayabilir. SEC Eylül ayında yapılan bir dosyalamaya göre, Airfox 31 Aralık 2018 sonunda mevcut varlıklarında yaklaşık 6,6 milyon dolar tutarında, ICO'dan ise 15 milyon dolar değerinde kripto para birimi aldı. Bu arada Paragon, 2018 sonunda toplam 95.659 dolarlık aktif varlığına sahip olmasına rağmen, 12 milyon dolar fon topladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ