Geç eski bilgisayar kralı aleyhindeki suçlamaları reddetmeyi kabul eden bir kararda, federal bir yargıç ajansın yanında yer aldı.

SEC, John McAfee

Geç eski bilgisayar kralı aleyhindeki suçlamaları reddetmeyi kabul eden bir kararda, federal bir yargıç ajansın yanında yer aldı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na göre, John McAfee'nin bir arkadaşı olan Jimmy Gale Watson, Jr., ilk dijital para arzı (ICO) sahtekarlığına karıştığı iddiasıyla bugün nihai rıza ile suçlu bulundu.

SEC, İspanyol yetkililerin McAfee'yi gözaltına almasının ardından Ekim 2020'de bir dava açtı ve antivirüs yazılımının eski liderinin, kendilerine ödeme yapıldığını açıklamadan Watson'ın yardımıyla ICO'lara yatırım yapmaya zorladığını belirtti.

Ajans, Watson'ın ICO yayıncılarıyla reklam anlaşmaları hazırlayarak McAfee'ye yardım ettiğini ve alınan kripto para birimini geri çekmesinde McAfee'yi desteklediğini iddia ediyor.

Ayrıca SEC, McAfee ve Watson'ı bir kripto para biriminde gizlice önemli bir pozisyon oluşturmak ve ardından değeri arttıkça satmak için Twitter'da yayınlamakla suçlayarak, pompalama ve boşaltma planlarıyla suçladı.

Waston, Dijital Varlıkları Satmaktan Kalıcı Olarak Yasaklandı

Watson'ın profesyonel bir kapasitede dijital varlıkları satın alması, satması veya sağlaması kalıcı olarak yasaktır. Aleyhindeki nihai karar, toplam 375.000 $'dan fazla bir ceza için 316,401,48 $'lık bir ceza artı 59.533,38 $'lık ön hüküm faizi uygular.

Bildirim, Watson'ın hala "hesapları için" dijital varlık alıp satabileceğini belirtiyor.

McAfee hakkında açtığı bir Ölüm Bildiriminde, ajansın son bilgisayar patronuna karşı açtığı dava da mahkeme tarafından reddedildi. Mahkeme, işten çıkarma emrinin Watson'ı kapsamadığına karar verdi; sadece McAfee'ydi.

McAfee, Mart 2021'de SEC'in "iddialarının abartıldığını" belirtti. Üç ay sonra, ailesi bu teoriye karşı çıksa da, görünüşe göre intihar ederek bir İspanyol hapishanesinde ölü bulundu.

McAfee, vergi kaçırmakla ve ABD makamlarının "pompala ve boşalt" planları olarak adlandırdığı ve McAfee'ye 23 milyon dolardan fazla kazandığı iddia edilen yedi ilk madeni para teklifini (ICO) zorlamakla suçlandıktan sonra aylardır kaçıyordu.

Bununla birlikte, biyografisinin yazarı No Domain: The John McAfee Tapes'a göre, McAfee vefat ettiğinde beş parasız olduğu bildirildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ