Önde gelen kripto borsası Bittrex, düzenleyici gereklilikleri yerine getirmediği için SEC tarafından suçlandı.

SEC, Kayıt Dışı Menkul Kıymetler İşlettiği İçin Ethereum Borsası Bittrex

Önde gelen kripto borsası Bittrex, düzenleyici gereklilikleri yerine getirmediği için SEC tarafından suçlandı. Bu arada, şu anki SEC başkanı Gary Gensler, meslektaşlarının kötü kitaplarında kalmaya devam ediyor.

Bu hafta, özellikle düzenlemeye odaklanan son gelişmeler nedeniyle tüm kripto para topluluğu için hararetli bir hafta oldu. Şok edici bir hareketle, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki önde gelen borsalardan birinin SEC'in geri tepmesiyle karşı karşıya olduğu ortaya çıktı.

Yakın tarihli bir duyuruya göre, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), düzenleyici politikalara uyma konusundaki isteksizliği nedeniyle Bittrex borsasını suçladı.

SEC, borsanın bir bayi-broker, bir borsa ve bir takas ajansı olarak kayıt olmaması nedeniyle açıldığını iddia ediyor. Sonuç olarak Bittrex, 2017 ve 2022 yılları arasında yasadışı kâr olarak minimum 1,3 milyar dolar elde etti. Suçlamalar arasında Bittrex, Bittrex'in önceki CEO'su ve kurucu ortağı Bill Shihara ve Bittrex Global yer alıyor.

Bir kripto medya kuruluşu olan Decrypt'e konuşan kripto borsasından bir sözcü, SEC'in Bittrex'e karşı harekete geçme kararından duydukları hayal kırıklığını sıraladı. Sözcü, SEC tarafından kripto para borsasında gerçekleştirilen eylemin gelecekte tüm kripto para birimi topluluğu üzerinde kalıcı bir etkisi olacağını iddia etmeye devam etti. Sözcü söyledi.

SEC'in, Başkan Gensler'in kripto para birimini Amerika Birleşik Devletleri'nden çıkarmaya yönelik daha büyük kampanyasının bir parçası olarak Bittrex'e karşı bir icra davası açma kararından dolayı hayal kırıklığına uğradık. SEC'in yaptırım yoluyla düzenleme yaklaşımının etkisi, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kripto para birimi üzerinde değil, genel olarak blockchain teknolojisi ve inovasyonu üzerinde caydırıcı bir etkiye sahip olacaktır.

Gary Gensler Kovulmadan Önce İstifa Edecek Mi?

Bu arada kripto endüstrisi, SEC'in şu anki başkanı Gary Gensler ile kayda değer bir kaos daha kaydediyor. Tüm kripto topluluğundan çok sayıda eleştiri alan Gensler, SEC başkanı olarak işini kaybediyor olabilir.

Yakın zamanda bildirildiği üzere, ABD'li bir milletvekili, Gensler'i görevden alacak bir yasa çıkarma planlarını açıkladı. Onun açıklaması, hem SEC üyeleri hem de kripto topluluğunun üyeleri, SEC'in kripto para birimi endüstrisine yönelik sürekli baskısından duydukları hayal kırıklığını vurgularken geldi.

Yeni gelişmeden önce, Cryptocurrency endüstrisindeki birçok taraftar, yarısı Gary Gensler'in istifasını istedi. Daha da ileri giderek, bu yılın başlarında Gary Gensler'in bu yıl mevcut görevinden istifa edeceği tahmin edilmişti.

BitBoy kriptosunun yaratıcısı Ben Armstrong, bu yılın başlarında aramayı yaptı. Armstrong, Gensler'in istifaya zorlanacağını ve bu yıl "Ripple lanetinin" kırılacağını tahmin etti.

Duyguları, uzun süredir devam eden Ripple Vs SEC davasından büyük ölçüde etkilenen diğer Ripple destekçileri arasında yabancı değil. Yıl ilerledikçe, XRP oyuncuları, davanın bu yıl sona ereceği ve Ripple'ın başarılı olacağı konusunda umutlu kaldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ