SEC Komiseri Caroline A. Crenshaw, kripto piyasasının yakında nasıl düzenlenebileceğinden bahsetti.

SEC Komiseri, Kripto Projeleri İçin Güvenli Bir Limanın Yarardan Çok Zarar Verebileceğine İnanıyor

SEC Komiseri Caroline A. Crenshaw, kripto piyasasının yakında nasıl düzenlenebileceğinden bahsetti. Kripto projeleri için güvenli bir limanın yarardan çok zarar verebileceğine inanıyor.

Yıllık SEC Speaks Konferansında konuşan SEC Komiseri Caroline A. Crenshaw, token ihraçları için güvenli bir liman fikrini reddetti. Komisyon Üyesi Crenshaw, daha fazla kripto projesinin SEC'e kaydolması gerektiğini söyledi. Görüşlerin kendisininkini yansıttığını ve ajansı veya diğer SEC komisyoncularını temsil etmediğini belirtti.

 Kripto Piyasası, Yenilikçiler ve Düzenleyiciler Arasında Bir İleri ve Geri Gidebilir

SEC komiserinin vurgusu, kripto para piyasasının yenilikçiler ve düzenleyiciler arasında bir ileri bir geri gitmesi gerektiği fikriydi. Crenshaw, “teknoloji ve potansiyelinin olumlu olduğunu” söylese bile, kripto para birimleri fikrine hiç de karşı değil. Bununla birlikte, Menkul Kıymet Yasalarının yatırımcıları nasıl koruyabileceğini ve ihlal edenleri nasıl sorumlu tutabileceğini sorgularken, dijital varlık piyasalarının geleneksel piyasaları etkilemeden nasıl gelişmesine izin verilebileceğini vurguladı. Crenshaw, kripto ile ilgili önceki menkul kıymet davalarına atıfta bulunduktan sonra, çok az kripto para projesinin SEC'e kaydolduğunu kaydetti.

Crenshaw, Projeler İçin Güvenli Bir Limanın İşe Yaramayacağını Reddediyor

Crenshaw, projeleri SEC'in yetki alanının dışına çıkaracak güvenli bir limanın işe yaramayacağını reddediyor. Bunu destekleyen argümanlar olarak, ICO'ların bağış toplama modelinin gereksiz olduğunu ve ağ kullanımını teşvik modellerinin her zaman iyi niyetle uygulanmadığını belirtiyor. Sonuç olarak, güvenli bir limanın sadece yatırımcılar için daha fazla kayıp yaratacağını ve bunun da piyasaya zarar vereceğini söylüyor. SEC Komiseri ayrıca yatırımcı korumasından da bahsetti . SEC'in çeşitli vesilelerle defalarca konuştuğu bir şey. Düzenleyici otorite, piyasaya daha derin ve daha geniş erişimin bilgisiz yatırımcıları olumsuz etkileyebileceğinden endişe duymaktadır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ