Bir mali gözlemci olan Empower Oversight, belgeleri bilgi edinme özgürlüğü talebi kapsamında aldıklarını iddia ediyor.

SEC-Ripple Davası, Eski Yetkilinin Çıkar Çatışması İle Suçlanmasıyla Yeni Bir Bükülme Alıyor

Bir mali gözlemci olan Empower Oversight, belgeleri bilgi edinme özgürlüğü talebi kapsamında aldıklarını iddia ediyor.

SEC'in eski kurumsal finans müdürü William Hinman'ın menkul kıymetler olarak nitelendirilen hareketlerle ilgili yaptığı bir açıklamayı ele alıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yöneticilerini kayıt dışı Menkul Kıymetler satmakla suçlayarak Ripple Labs ile bir yıldır süren yasal bir savaşta. İlginç bir şekilde, eski memurlarından biri 2018'de yaptığı bir yorumda çıkar çatışmasından suçlu bulunduğunda SEC'in büyük bir engelle karşılaşması daha olasıdır.

Bu, eski SEC kurumsal finans müdürü William Hinman'ın menkul kıymetler olarak nitelendirilen hareket hakkında yaptığı bir açıklamayı ele alan bir finansal gözlemci olan Empower Oversight'ın bilgi edinme özgürlüğü talebi kapsamında belgeler elde ettiklerini iddia etmesinden sonra gerçekleşti. Hinman yaptığı açıklamada, Ether ve işlemlerinin menkul kıymet olmadığını söyledi. Empower Oversight, bu açıklamayı yapmaması gerektiğine inandığından, bu, Ripple'a karşı mevcut yasal savaşta tekrar gözden geçirildi.

Mali gözlemciye göre, Hinman, Enterprise Ethereum Alliance'ın (EEA) bir üyesi olan Simpson Thacher & Bartlett hukuk firması ile açıklanmayan "doğrudan finansal çıkar"a sahipti.

Ripple'ın Endişelenmemek İçin İyi Bir Nedeni Var Mı?

Yasal haber kaynağı Crypto Law avukatının kurucusu John Deaton, Twitter sayfasında, bir çatışma bulunduğunda Ripple aleyhindeki SEC davasının tehlikeye girebileceğini açıkladı.

@EMPOWR_us ve @JsnFostr aşağıdaki e-postaları aldı. Hinman konuşmayı çatışma taramasına göndermediyse, oyun seti ve eşleşmedir. Bu soruşturmayı Kongre'den gelen mektuplarla zorlarsak, Etik Ofisi çok kızacak ve onu otobüsün altına atmak istiyor.

Hukuki bir haber kaynağı olan Law360'a göre Hinman, SEC'e katılmadan önce Simpson Thacher için çalıştı. SEC'den şirkete 2021'de yeniden katıldı. Mali gözlemci, SEC için çalışırken hukuk firmasından 1,5 milyon dolarlık emeklilik yardımı aldığını iddia etti. SEC'in etik ofisi ona hukuk firmasındaki personelle herhangi bir temas kurmamasını söyledi, ancak belgede açıklandığı gibi tekrar tekrar temasları vardı.

Bu nedenle, SEC Genel Müfettişliği Ofisinden, Hinman'ın herhangi bir çıkar çatışmasına karışıp karışmadığını belirlemek için SEC'in etik görevlilerini kapsamlı bir şekilde incelemesi istendi.

İnceleme, SEC'in etik ofisinin direktiflerine uyumu sağlamadaki başarısızlığının kamuoyuna bir açıklamasını içeriyor. Ayrıca inceleme, etik rehberliğe uyumu etkin bir şekilde izlemenin yollarını bulmak için komisyonun politikalarını ve prosedürlerini değerlendirecektir. Son olarak, şunları arayacaktır:

Bu eski yetkiliyi içeren çatışmanın, SEC'in yaptırım eylemlerinin bazı kripto para birimlerini seçici olarak hedef alırken diğerlerine ücretsiz geçiş hakkı verdiği algısını ne derece şiddetlendirdiğini anlayın.

Eski SEC yetkilisi Joseph Hall, davanın esasına göre komisyonun kaybetmeye mahkum olduğunu iddia ettiği sürece, dava Ripple için iyi gidiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ