Bir ABD Federal Mahkemesi, SEC'e Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve Başkanı Chris Larsen ile ilgili bir keşif programı sunması için bir uzatma verdi.

Bir ABD Federal Mahkemesi, SEC'e Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve Başkanı Chris Larsen ile ilgili bir keşif programı sunması için bir uzatma verdi. SEC, Larsen ve Garlinghouse'un 8 Nisan'a kadar yanıt vermesi için 15 Nisan'a kadar herhangi bir ek keşif gerekip gerekmediği konusunda mahkemeyi bilgilendirecek.

Kripto para endüstrisindeki en büyük yasal savaş, en azından birkaç hafta daha sürecek. Bir ABD Federal Mahkemesi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) Ripple ve iki üst düzey yöneticisine karşı açtığı davada bir keşif programı sunması için bir uzatma verdi.

SEC, ilk olarak Aralık 2020'de Ripple'a dava açtı, o zamandan beri koltuğunu Gary Gensler için boşaltan sandalye Jay Clayton tarafından yönetildi. O zamandan beri, ajansın muhtemelen Ripple'ı hayal kırıklığına uğratmak için davayı daha uzun süre devam ettiren taktikleri tercih ettiği gözlemlendi. Blockchain ödeme şirketi, 2020'de henüz tam olarak iyileşmediği bir darbe alan yerel XRP kripto para birimiyle, dava daha uzun sürerse kaybeden tek şirket.

ABD Federal Mahkemesinin son kararıyla dava biraz daha uzayacak. Avukat James Filan'ın açıkladığı gibi, düzenleyicinin talebi Yalnızca Metin Sırasıyla kabul edildi.

Emir şunları söyledi:

SEC, Bireysel Davalıların dosyalanmasından sonraki bir hafta içinde herhangi bir ek keşfin gerekip gerekmediği konusunda Mahkemeyi bilgilendirecektir. Yanıtlar. Taraflar, özet karar önergeleri için bir brifing programı için toplanmaya ve görüşmeye yönlendirilir. Taraflar, SEC'in sunmasından sonra en geç bir hafta içinde Mahkeme'nin onayına önerilen ortak bir program sunacaklardır.

CEO Brad Garlinghouse ve eski CEO Başkanı Chris Larsen'ın yanıtlarını sunmak için 8 Nisan'a kadar süreleri var. SEC'in ek keşif konusundaki pozisyonu, bir hafta sonra 15 Nisan'da, önerilen ortak zamanlama siparişinin 22 Nisan'da yapılması planlanıyor.

Bununla birlikte, iki Ripple yöneticisi, yanıtlarını 8 Nisan'dan önce sunarak süreci daha hızlı ilerletebilir. Bunu yaptıklarında, SEC'in ek keşfini sunması ve ortak önerilen zamanlama siparişi için iki haftalık bir saati tetikleyecek.

XRP topluluğu, SEC tarafından yapılan hamlenin ne olduğunu belirledi .Davayı daha uzun süre devam ettirmek için bir strateji.

Bunun iki taraf arasındaki yasal savaşın doğal bir parçası olduğuna inananlar var. Bir gözlemci, “Bu, dava yoluyla infazdır. SEC hazırlanmadı, ancak mahkeme onları aleyhlerinde tutmuyor. Yargıçlar da dahil olmak üzere herkes ilerledikçe öğreniyor. Kaç kişinin hala kriptoyu anlamadığını bir düşünün. Her uzatma talebi mahkemeye öğrenmesi için daha fazla zaman verir.”

Ripple daha önce SEC'i zaman geciktirme taktikleri için çağırmıştı. 21 Mart tarihli bir dosyalamada şunları söyledi:

SEC bu davanın çözümünü yeterince erteledi. Hiçbir şey, Ripple'ın özet yargı için harekete geçmesini daha fazla geciktirmemelidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ