SEC, sanıklardan, yani Ripple'dan videolara erişim için onaylarını göndermeleri için keşfi yeniden açmalarını istedi.

SEC, Ripple

SEC, sanıklardan, yani Ripple'dan videolara erişim için onaylarını göndermeleri için keşfi yeniden açmalarını istedi.

Ripple, menkul kıymetler düzenleyicisinin keşif sırasında herhangi bir gerçek RFA'ya hizmet etmemesi nedeniyle SEC'in talebini "tamamen uygunsuz" olarak nitelendirdi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC, Ripple'ın Kabul Talepleri  RFA  ile ilgili halka açık açıklamalar için yedi SEC yetkilisinin videolarının kimliğini doğrulama talebine bir koşul koydu. Ancak SEC, talebi kabul etmeyi reddetti. Avukat James K. Filan açıkladı:

Ripple Sanıkları, yedi SEC yetkilisinin önceki RFA'larla bağlantılı olarak kamuya açık açıklamalarının videolarını doğrulamak için taraf dışı mahkeme celbi sunma izni talep ediyor. SEC rıza göstermeyecek ve SEC keşfi yeniden başlatmaya çalışıyor.

Geçen ay 19 Temmuz'da mahkeme, iki tarafın bir araya gelip RFA'lar hakkında görüşmesine karar verdi. Ayrıca SEC'den, SEC yetkililerinin halka açık açıklamalarının yedi videosunu doğrulamasını istedi. Tarafın talebi üzerine her iki taraf da 27 Temmuz'da bir araya geldi ve görüştü.

Daha önce SEC, video kayıtlarını aldıktan sonra açıklamaları doğrulayacağını söyledi. Ancak, SEC şimdi Ripple'ın barındırıldığı platformlardan video içeriğini indirmesini durduruyor.

SEC'in Yeni Bir Durumu Var

Ripple tarafından talep edilen yedi videonun tümü, platformun hizmet şartlarına tabidir. Bu, yetkisiz kişilerin önceden izin almadan içerik indirmesini önlemeyi içerir. Ripple'a göre, tüm videolar iki video paylaşım platformunda barındırılıyor.

Bu nedenle, sanıklar Ripple ve üst düzey yöneticileri, video paylaşım platformlarından onay istedi. Ancak talebe yanıt veren platformlar, Ripple'ın videoları indirmelerine izin vermeden önce mahkeme celbi sunması gerektiğini söyledi.

Ripple, amacının video paylaşım platformlarının hizmet şartlarını ihlal etmeden videolara erişim sağlamak olduğunu söyledi. Mahkeme celbi talebi onaylandıktan sonra, Ripple bu videoları kimlik doğrulama için SEC'e sağlayacaktır. Ancak ABD SEC, Ripple'ın talebine henüz rıza göstermedi. Konuyla ilgili konuşan Ripple şunları söyledi:

Spesifik olarak, SEC davalılara, ancak sanıkların, iddialarını desteklemek için belirtilmemiş video kayıtlarının kopyalarını elde etmek için artık kendi mahkeme celbi setine hizmet edebilmesi için ve ancak sanıklar daha fazla kabul ederse, ancak davalıların keşfi yeniden başlatmayı kabul etmeleri halinde muvafakat vereceğini iletmiştir. Bilinmeyen SEC videolarına yönelik herhangi bir orijinallik ve prosedür itirazından feragat edin.

Keşfi yeniden Açmak İçin Dalgalanma Nesneleri

Ripple, menkul kıymetler düzenleyicisinin keşif sırasında herhangi bir gerçek RFA'ya hizmet etmemesi nedeniyle SEC'in eylemlerini "tamamen uygunsuz" olarak nitelendirdi. Bu nedenle, SEC'in keşfi yeniden açma girişimine şiddetle karşı çıkıyor.

Ayrıca Ripple, video paylaşım platformunda sunmaya çalıştığı iki mahkeme celbinin keşfi yeniden açma girişimi olmadığını da açıkladı. Ayrıca, mahkemenin zaman çizelgesine herhangi bir sorun teşkil etmezler. Ripple, “Mahkeme celbi], 31 Ağustos 2021'de gerçek keşfi sona ermeden önce görevlendirilen RFA Davalıları ile ilgilidir ve emri yerine getirmek için gereklidir” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ