Kanada, geçen hafta üç Ethereum ETF'yi onaylayarak ortaya çıkan kripto alanındaki liderliğini sağlamlaştırırken, büyük varlık yöneticileri, Bitcoin tabanlı borsa yatırım fonlarını dosyalayarak veya bazı durumlarda göndererek arıyorlar.

SEC Şimdi Kryptoin Bitcoin ETF Uygulamasını İnceliyor

Kanada, geçen hafta üç Ethereum ETF'yi onaylayarak ortaya çıkan kripto alanındaki liderliğini sağlamlaştırırken, büyük varlık yöneticileri, Bitcoin tabanlı borsa yatırım fonlarını dosyalayarak veya bazı durumlarda göndererek arıyorlar.

Son zamanlarda, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Kryptoin Bitcoin ETF uygulamasının resmi bir incelemesine başladı ve teklifle ilgili bir karar için geri sayım saatini başlattı.

ABD Düzenleyici SEC Şimdi Kryptoin Bitcoin ETF Uygulamasını Gözden Geçiriyor

Delaware merkezli yatırım danışmanlığı firması Kryptoin, geçtiğimiz hafta ABD Güvenlik Borsası Komisyonu ile Bitcoin tabanlı bir ETF için yeniden doldurarak böyle bir hamle yapan en son varlık yönetimi şirketi oldu. SEC, Perşembe günü Kryptoin Bitcoin ETF Trust'ı değerlendirmeye başlayacağını duyuran bir kamuoyu duyurusu yayınladı.

SEC için 2019 ETF başvurusunu güncellerken, varlık yöneticisinin prospektüsü, onaylanması halinde "Kryptoin Bitcoin ETF Trust'ın" New York Borsası'nın aksine CBOE BZX Borsasında listeleneceğini belirtiyor.

Kryptoin’in önceki başvurusu başarısız olsa da, Coinbase’in doğrudan listelemesinin kripto piyasasında yenilenmiş heyecan sarsıntıları göndermesinden çok önce yapıldı. Kanada'nın bu yıl şu ana kadar üç Bitcoin tabanlı ETF'yi onaylaması, ihraççıların dikkatini çekti - Toronto Borsası'na girişlerinin ilk sonuçları gibi, bir fon ilk birkaç gün işleminde yönetim altında yaklaşık 500 milyon dolarlık varlık gördü.

Amerika Birleşik Devletleri, aldığı tüm bu tür uygulamaları reddetme mantığı olarak, diğer endişelerin yanı sıra, Bitcoin piyasasının manipülasyona karşı savunmasızlığına işaret eden SEC ile Bitcoin tabanlı bir ETF'ye henüz izin vermedi.

Ancak ana akım finans endüstrisinden artan kurumsal ilgi, SEC Komiseri Hester Peirce de dahil olmak üzere birçok kişinin, kripto piyasasının SEC'in endişelerini azaltabilecek bir şekilde hızlı olgunlaştığını öne sürmesine neden oldu. Şu anki uzman fikir birliği, SEC'in yakında Bitcoin tabanlı ETF'leri onaylama konusunda daha yumuşak bir pozisyon aldığına işaret ediyor ve birçok kişi ABD'nin ilk Bitcoin tabanlı ETF'sini yıl içinde göreceğini tahmin ediyor.

Kryptoin, Bitcoin tabanlı ETF'ler için başvuruda bulunacak diğer sekiz firma arasında yer alıyor ve VanEck, WisdomTree, NYDIG, Valkyrie, SkyBridge Capital, Simplify ve Fidelity gibi büyük oyuncular da SEC değerlendirmesi için sıraya giriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ