Telegram, 2018'in başlarında ICO'sunda 1.7 milyar dolarlık bir fon toplamıştı.

SEC, Telegram’ın ICO Sonrası Satışlara Katılımını Kanıtlayan Kanıtlar Ortaya Koyuyor

Ancak SEC, Telegram'ın şirketin ilk kripto para teklifinden aylar sonra satış yaptığını kanıtlayan kanıtlara sahip olduğunu iddia etti. Telegram'ın kripto para birimini bu yıl Nisan ayının sonuna kadar başlatması bekleniyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Cuma günü devam eden Telegram davaları ile ilgili olarak dilekçe verdi. Verilen dilekçede ICO sonrası satışlara ilişkin kanıtların, şirketin teklifin kayıt gereksinimlerinden muaf olduğu argümanını azalttığını belirtiyor. Telegram'ın ilk olarak Ekim 2018'de kripto para birimini piyasaya sürmesi planlandı.

İki Kurum Telegram'ı Gram Satışından Borçlandırdı

SEC tarafından sunulan belgelere göre, Yatırım fonu Da Vinci Capital ve Gem Limited, Telegram'ın token gramları için satın alma sözleşmelerinin daha sonraki satışları için 209.783 $ ve 1.1 milyon $ komisyon talep etti. Faturalar, Da Vinci Capital'in 20 Haziran 2018'de 2 milyon doların üzerinde gram sattığını ve Gem Limited'in Goliat Solutions adlı bir firmaya 8.6 milyon dolar ve Space Investments Limited'e 4.5 milyon dolar sattığını gösteriyor.

SEC, Token Satış Gelirleri Hakkında Telegram'ın Bankacılık Kayıtlarını Talep Etti

ABD SEC, Telegram'dan ICO sırasında toplanan fonları nerede harcadıklarını belgelemesini istedi. Telegram ilk olarak bu tür bankacılık kayıtlarını göstermeyi reddetti, ancak mesajlaşma şirketi mahkemeden tüm belgeleri hazırlamak için beş ila yedi hafta süre vermesini istedi. Telegram'ın bu yıl Nisan ayı sonuna kadar Gram tokenını başlatması bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ