Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, TerraUSD stabilcoin pazarlamasında federal yatırımcı koruma düzenlemelerinin olası ihlallerini araştırıyor.

SEC, Terraform Laboratuvarlarını İncelemeye Başlıyor; Temyiz Mahkemesi, Do Kwon

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, TerraUSD stabilcoin pazarlamasında federal yatırımcı koruma düzenlemelerinin olası ihlallerini araştırıyor. SEC'in 80 milyon doların üzerinde kara para aklama olayını analiz ettiği bildiriliyor.

Do Kwon orada yanlış bilgi ve yalan olduğunu iddia ediyor. SEC, Terraform Laboratuvarlarını İncelemeye Başlıyor; Temyiz Mahkemesi, Do Kwon'un Mahkeme celbine uymasını şart koşuyor

Perşembe günü, ABD İkinci Bölge Temyiz Mahkemesi, Terraform Labs CEO'su Do Kwon'un Eylül ayında SEC tarafından sunulan bir mahkeme celbine uyması gerektiğine karar verdi.

SEC'in geçen ayki Terra liderliğindeki pazar çöküşünü araştırdığı ve Do Kwon ve kurucu ortakları için ek sorunlar yarattığı bildiriliyor.

Kaynaklar Bloomberg'e, ABD ajansının, büyük piyasa tahribatından önce TerraUSD stabilcoin pazarlamasında federal yatırımcı koruma düzenlemelerinin ihlal edilip edilmediğini araştıracağını söyledi. Bu, CEO Kwon'un kara para aklama şüpheleri de dahil olmak üzere menkul kıymetler ve yatırım ürünleriyle ilgili diğer kuralların ihlal edilip edilmediğini kontrol etmek için soruşturmayı gerektirecektir.

Raporlar, SEC'in Kara Para Aklama Kanıtına Sahip Olduğunu İddia Ediyor

Do Kwon'a karşı yeni kara para aklama iddialarıyla SEC'in 80 milyon dolarlık bir rakamı kanıt olarak gördüğü bildiriliyor. Raporlar, çöküşten birkaç ay önce birçok kripto cüzdanında şirketin aylık işletme giderleri olarak paranın dışarı çıktığını iddia ediyor.

Yerel muhabirlerle yapılan dahili açıklamalar, SEC'in “fonların düzinelerce kripto para cüzdanına aktığını” belirttiğini iddia ediyor. Bazı medya kuruluşlarının isimsiz kaynakları da Kwon'un Terra'dan resmi olarak herhangi bir ücret almadığını iddia ediyor.

Buna ek olarak, yerel raporlar, SEC'in yakın zamanda Terra'nın bazı önemli tasarımcılarının bir video sorgulamasını gerçekleştirdiğini iddia ediyor. JTBC muhabirleri, kilit tasarımcıların Terra ve Luna'nın çöküşünü gerçekte gerçekleşmeden önce tahmin ettiklerini ve fiyaskoyu önlemek için hiçbir şey yapılmadığını iddia ediyor.

Terraform Labs daha önce, "Şu anda TerraUSD ile ilgili herhangi bir SEC soruşturmasından haberdar değiliz .SEC'den böyle bir iletişim almadık ve Ayna Protokolü dışında yeni bir soruşturmanın farkında değiliz" dedi.

Ayna, sabit teminat olarak UST'yi kullanırken hisse senetlerinin performansını çoğaltan Terra üzerinde bir Defi protokolüdür.

Do Kwon Çoğu Konuşmayı “Yanlış Bilgi” Olarak Reddediyor

Bu arada, Do Kwon kısa süre önce Twitter'da "yakında basınla iletişim kurmak ve oradan doğru bilgileri almak konusunda daha proaktif olacağız" dedi. Bir süre sessiz kaldıktan sonra kurucu ortak, “ortada çok fazla yanlış bilgi ve yalan var” dedi.

Bu arada, Güney Koreli yetkililer, kurucu ortaklar Do Kwon ve Daniel Shin aleyhinde iddia edilen 'dolandırıcılık' nedeniyle mülke el konulmasını talep eden birkaç toplu dava ile Terraform Labs hakkında resmi bir soruşturma başlattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ