ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto borsası Kraken'e başka bir yetersiz saldırı başlattı ve onları staking programlarını durdurmaya ve 30 milyon dolar para cezası ödemeye zorladı.

SEC Üyesi, Staking ve Kripto Firmalarına Saldırmak İçin En Son Eylemleri Tamamen Yanlış ve Endüstri İçin Çöküş Olarak Adlandırıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kripto borsası Kraken'e başka bir yetersiz saldırı başlattı ve onları staking programlarını durdurmaya ve 30 milyon dolar para cezası ödemeye zorladı.
Yanıt olarak, 100'den fazla kripto şirketinden oluşan Washington DC merkezli Blockchain Derneği, SEC'in eyleminin sektöre yönelik devam eden saldırının bir parçası olduğuna dair bir açıklama yaptı.
ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC), kayıt dışı menkul kıymet ihraç ettiği için Ripple Labs'a karşı devam eden bir davası var. Birçoğu, SEC için bir zaferin tüm kripto sektörü için kıyamet anlamına gelebileceğine inanıyor. İlginç bir şekilde, ajans kripto borsası Kraken'e başka bir saldırı başlattı ve onları staking programlarını durdurmaya ve 30 milyon dolar para cezası ödemeye zorladı. SEC'e göre Kraken, hizmet olarak staking programı olan Kraken staking'in gerekli kaydını tamamlayamadı. Program, kullanıcıların bir ödül karşılığında varlıklarını kilitleyerek doğrulama sürecine katılmalarını sağladı.

Yanıt olarak, 100'den fazla kripto şirketinden oluşan Washington DC merkezli Blockchain Derneği, SEC'in eyleminin sektöre yönelik devam eden saldırının bir parçası olduğuna dair bir açıklama yaptı. CEO Kristin Smith liderliğindeki Dernek, sektör aleyhindeki kararın ülkedeki halka açık blockchain ağlarının potansiyelini etkilediğini belirtti.

SEC, ABD kripto şirketlerine ve perakende yatırımcılara yönelik saldırısını, yaptırım yoluyla düzenlemeye ve ABD'deki halka açık blok zinciri ağlarının potansiyelini baltalamaya devam ediyor.
Staking, kripto ekosisteminin önemli bir parçasıdır ve bireylerin merkezi olmayan ağlara katılmasına olanak tanır ve yatırımcılara pasif gelir elde etmeleri için daha fazla seçenek sunar.

Blockchain Derneği, blockchain ağları için kamu politikasının iyileştirilmesi için uzun süredir baskı yapıyor. SEC'in eylemi, bazı kripto şirketlerini açık denizde hareket etmeye zorladı; bu, Dernek'in Kongre'deki milletvekillerinin engellemesini istediği bir şey.

Bugünün anlaşması yasa değil ama bu yeni teknoloji için uygun mevzuatı belirlemek için neden düzenleyicilere değil Kongre'ye ihtiyacımız olduğunun bir başka örneği. Aksi takdirde ABD, yeniliği denizden uzaklaştırma ve çevrimiçi özgürlükleri bireysel kullanıcıların elinden alma riskiyle karşı karşıya kalır.

SEC Komiseri Hester Peirce, sektörü yaptırımla düzenleme kararının ortalama bir Amerikalı yatırımcı için kötü olduğunu belirterek Ajansı eleştirdi. Peirce'e göre, yasal bir işlem başlatma ve uzlaşmaya zorlama kararı tembel ve ataerkildir. Mükemmel adım, sektöre yönergeler sunmaktır.

Kripto staking programı etrafındaki şeffaflığın kesinlikle iyi bir şey olacağını kabul etmekle birlikte, tek tip bir düzenleyici çözüm düşünmek önemlidir. Bununla birlikte, bu çözüm kripto endüstrisine düşman görünen düzenleyicilerden gelirse, bu daha az net olacaktır.

Peirce'e göre, gelişmekte olan bir sektörde yasanın ne olduğunu insanlara anlatmak için yaptırım eylemi kullanmak uygun değildir. Ayrıca staking hizmetleri tek tip değildir. Bu nedenle, tek seferlik bir yaptırım eylemi ve “çerez kesici analiz onu kesmez.”

Bununla birlikte, en endişe verici olan, bir kayıt ihlaline yönelik çözümümüzün, insanlara iyi hizmet etmiş bir programı tamamen kapatmak olmasıdır. Program artık Amerika Birleşik Devletleri'nde mevcut olmayacak ve Kraken, kayıtlı olsun ya da olmasın Amerika Birleşik Devletleri'nde bir staking hizmeti sunmaktan men edildi. Babacan ve tembel bir düzenleyici, bu anlaşmadakine benzer bir çözüm üzerinde karar kılıyor: yatırımcılara değerli bilgiler sağlayan uygulanabilir bir kayıt süreci geliştirmek için halka açık bir süreç başlatmayın, sadece kapatın.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ