Valkyrie Digital Assets, Ocak ayında Bitcoin ETF'sini New York Menkul Kıymetler Borsası'nda listelemek için SEC'e başvurdu.

SEC, Valkyrie Bitcoin ETF Kararını Açıkladı

Valkyrie Digital Assets, Ocak ayında Bitcoin ETF'sini New York Menkul Kıymetler Borsası'nda listelemek için SEC'e başvurdu.

Karar Ertelendi

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, bir Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonunu onaylayıp onaylamama kararını erteledi.

SEC, yeni fonla ilgili önerilen kural değişikliği hakkında yorum aldıktan sonra, Teksas merkezli aile yatırım fonu Valkyrie Digital Assets tarafından bir Bitcoin ETF dosyalama kararını erteledi.

SEC tarafından Salı günü yapılan resmi bir dosyaya göre, komisyon, Bitcoin ETF ile ilgili önerilen kural değişikliği üzerinde harekete geçmek için daha uzun bir süre belirlemenin uygun olduğunu tespit etti. Valkyrie, ilk olarak bu Ocak ayında New York Menkul Kıymetler Borsası'nda Valkyrie Bitcoin Trust için başvurusunu yaptı.

SEC, Mayıs 2021'de yayınlanan fon hakkında yorumlar aldığını kaydetti. Yetkili, ETF için inceleme süresini 45 gün uzattığını ve kararı 10 Ağustos olarak yeniden planladığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ