ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu, Wilshire Phoenix'in Bitcoin ETF teklifine ilişkin kararını Şubat ayına erteledi. SEC teklifi değerlendirmeye devam edecek.

SEC, Wilshire Phoenix’in Bitcoin ETF Önerisiyle İlgili Kararını Erteledi

ABD SEC, Wilshire Phoenix tarafından önerilen Bitcoin ETF hakkındaki kararını açıklamak için 26 Şubat'ı bir sonraki tarih olarak belirledi. Borsa komisyonu şimdiye kadar herhangi bir Bitcoin ETF'yi onaylamadı. SEC, son iki yılda iki düzineden fazla BTC ETF'yi reddetti.

SEC Potansiyel Pazar Manipülasyonu İle İlgileniyor

Resmi belgeye göre SEC, ilk olarak bu yılın başlarında Wilshire Phoenix tarafından yapılan öneriyi değerlendirmeye devam edecek. SEC, BTC ETF'yi henüz onaylamadığı için potansiyel pazar manipülasyonu ve gözetim paylaşımı riskine defalarca işaret etti. Ancak Wilshire Phoenix, bu sorunların üstesinden gelmenin bir yolunu bulduğunu iddia ediyor.

SEC, Bitwise Varlık Yönetimi'nin BTC ETF'sini Gözden Geçiriyor

Daha önce SEC, piyasa manipülasyonu ve gözetim paylaşım nedenleri nedeniyle Bitwise Varlık Yönetimi'nin BTC ETF'sini reddetti. Ancak SEC kısa süre önce kararını gözden geçirdiğini açıkladı. SEC’in beş komisyon üyesi Bitwise Varlık Yönetimi tarafından ortaya konan Bitcoin ETF'sini gözden geçiriyor. İlginç olan, Bitwise'ın SEC'den BTC ETF'yi gözden geçirmesini istememesiydi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ