ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) yatırımcılara İlk Borsa Teklifleri hakkında bir uyarı gönderdi.

SEC Yatırımcılara IEO

SEC, yatırımcıları yeni teknolojiler adına yüksek getiri vaatlerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Özel Yatırımcı Eğitimi ve Savunuculuğu Ofisi, yatırımcıları çevrimiçi işlem platformları aracılığıyla İlk Borsa Tekliflerine yatırım yapmadan önce temkinli olmaya teşvik eden bir uyarı yayınladı. SEC, IEO'ların federal menkul kıymetler yasaları kapsamındaki teklifler için geçerli olan kayıt koşullarına tabi olabileceğini bildirdi.

IEO, Federal Menkul Kıymetler Yasalarını İhlal Ederek Yürütülebilir

SEC, web sitesindeki bir açıklamada, “bir IEO'ya yatırım yapmayı düşünürken dikkatli olun. Dijital varlık teklifleri ile ilişkili olanlar gibi yeni teknolojilerin ve finansal ürünlerin iddiaları ve IEO'ların ticaret platformları tarafından denetlendiğini iddia eden yatırımcılar, yeni bir yatırım alanında yüksek getiri vaadiyle yatırımcıları ikna etmek için kötüye kullanılabilir” açıklamasında bulunuyor.

IEO'ların federal menkul kıymetler yasalarını ihlal edebileceğini ve kayıtlı ve muaf menkul kıymet tekliflerinin yatırımcı korumalarının çoğundan yoksun olabileceğini ekledi.

SEC Yatırımcılardan Alım Satım Platformunun Yasalara Uygun Olup Olmadığını Kontrol Etmelerini İstiyor

SEC yaptığı açıklamada, federal menkul kıymetler yasalarına uyulmamasının IEO ve ticaret platformunun yasadışı bir şekilde faaliyet gösterebileceği anlamına geldiğini ve bu yasaların sağlamayı amaçladığı yatırımcı ve piyasa korumaları ve çözüm yollarının bulunmayabileceğini belirtti. Ayrıca yatırımcıları, şirketin ve IEO'daki ticaret platformunun federal menkul kıymetler yasalarına uyup uymadığını dikkatle düşünmeye çağırdı. SEC daha önce IEO'ları yürüten kripto borsalarını kapatabilecekleri konusunda uyarmıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ