ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Cuma günü yaptığı açıklamada, geçen ay kripto para yatırım planına sahip olduğu iddia edilen üç kişiye karşı dava açtığını söyledi.

SEC, Yeni Davada Çok Seviyeli Kripto Pazarlama Planını Hedefliyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Cuma günü yaptığı açıklamada, geçen ay kripto para yatırım planına sahip olduğu iddia edilen üç kişiye karşı dava açtığını söyledi.

7 Mayıs'ta yasa kapsamında yapılan şikayet, 12 milyon dolardan fazla varlığa sahipyatırımcıyı dolandırdığı "çok düzeyli bir pazarlama işi" olarak nitelendirdiği Modern Money Team (MMT)’yi hedefliyor. MMT, resmi web sitesinde ikili opsiyonlar, forex ve kripto ile ilgili ürünler sunan bir "ticaret topluluğu" olarak tanımlamaktadır.

SEC'in bugünkü Salt Lake City federal mahkemesinde açılan şikayeti, Putnam'ın en azından Temmuz 2017'den itibaren " Modern Money Team " olarak bilinen çok düzeyli bir pazarlama işletmesini işlettiğini ve yaklaşık iki kişiye kripto para madenciliği operasyonu olarak faiz sattığını iddia ediyor

Şikayete göre, Putnam bu yatırımcı fonlarının bir kısmını kötüye kullandı ve bunları kat mülkiyeti ve diğer kişisel harcamalara harcadı.

Şikayet, Putnam, Ramirez ve Rodriguez'in "kripto para birimi ticaret paketleri" sunarak ek fonlar topladığını iddia ediyor.

Yüksek getirisi potansiyeli olan yatırımcıları hedeflediler. Gerçekte, sanıklar, yatırımcı fonlarını kişisel kullanım için kötüye kullandılar ve Ponzi benzeri dağıtımları daha önceki yatırımcılara yaptılar."

 Daniel Putnam, Jean Paul Ramirez Rico ve Angel Rodriguez ile birlikte iki ticari kuruluş - MMT Dağıtım ve Ar-Ge Global - şikayette yer alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ