Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerine odaklanan NYDIG Bitcoin Strategy Fund, Birleşik Devletler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SEC) onay alarak, hisselerini kurumsal yatırımcılara sunma hakkı kazandı.

SEC

SEC dokümanına göre, New York Digital Investment Group LLC (NYDIG), kayıtlı yatırım danışmanları, müşterileri ve uygun yatırımcılar dahil olmak üzere kurumsal yatırımcılara paylarını sunma yetkisini kazandı. Hisselere yatırım yapmak isteyenler için asgari yatırım şartı yoktur.

Nakit Destekli BTC Vadeli İşlemleri

Fona ait açıklamada, BTC vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yaparak sermayeye ulaşmak amacıyla sistemin, “düzenli aralıklarla paylarını sunan çeşitlendirilmemiş ve kapalı uçlu bir yönetim yatırım şirketi” olarak tanımlandığı ifade edildi. Hisse başına önerilen maksimum teklif fiyatı 10 dolarken, başlangıç sermayesinin 25 milyon dolar olduğu belirtildi.

Yatırım stratejisinin ayrıntılarını paylaşan şirket, fonun yalnızca ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'na kayıtlı emtia borsalarında işlem gören, nakde dönüştürülmüş BTC vadeli işlemlerine yatırım yapacağını vurguladı.

New York Düzenleyicilerinden Alınan Lisanslar

Kasım ayının ortasında, New York Eyalet Mali Hizmetler Departmanı (NYDFS), NYDIG'nin bir iştiraki olan NYDIG Execution'a BitLicense verdi. Lisans sayesinde, firmanın New York eyaleti yetki alanında kripto para barındırma ve alım satım işlemi yürütme hizmeti sunmasına izin verildi.

NYDIG'nin beş kripto para birimi ile işlem gerçekleştirmesine onay çıktı. Bu para birimleri; Bitcoin, Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), XRP ve Litecoin (LTC) olarak açıklandı.

Aralık ayı başlarında, Kaliforniya merkezli finans şirketi SoFi, NYDFS'den BitLicense aldı. Şirket şimdi BTC, ETH, BCH, Ethereum Classic (ETC), LTC ve Stellar (XLM) dahil olmak üzere toplam altı dijital varlığı desteklemeye yetki kazandı.

NYDFS Sorumlusu Linda Lacewell, yetkili makamın New York’un kripto ekosistemindeki yeniliği teşvik etme yönünde ilerlediğini belirterek, “Departmanın SoFi’nin sanal para birimi ve bankacılık lisanslarını onaylaması, tüketicilere sürekli gelişen küresel finansal hizmetler pazarında daha fazla seçenek sunuyor” sözlerini sarf ederek sonlandırdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ