Menkul Kıymetler ve Borsa komiseri Hester Peirce, ABD'nin Çin'in dijital para birimindeki yeniliklerinden öğrenebileceği şeyler olduğunu söylüyor.

SEC

CryptoMom olarak bilinen kamu sektörü lideri İsviçre'deki bu haftaki Crypto Finance Conference'da web kamerası aracılığıyla ABD'yi şunları yapmaya çağırdı:

“Diğer ülkelerin neler yaptığını öğrenin ve yaptıklarından en iyi şekilde yararlanın ve yaptıklarının en kötüsünü reddedin.”

Çin Dijital Para Biriminde ABD'yi Geride Bıraktı

Geçen sonbaharda, Mark Zuckerberg’in Facebook’un Librası  üzerindeki kongre tanıklığı, ABD'nin inovasyonunun geride kalması fikrine büyük ölçüde eğildi. Şimdi, Çinli yetkililer için dijital para birimleri üzerine ikinci bir baskı el kitabı hazırlayan Çin'in merkez bankası, yakında Peirce gibi kamu sektörü liderlerinin dikkatini çeken devlet destekli bir kripto para birimi piyasaya sürecek:

“Çin'de çok fazla yenilik oluyor. Bence bu potansiyeli tanıyan hükümet için öğrenmemiz gereken bir şey.”

SEC Öncesi Diğer Konular

SEC “akredite yatırımcı” unvanı üzerinde çalışıyor. Koruma önlemi dijital pazara kimin gireceğini sınıtlıyor. Peirce bu noktada şu açıklamayı yapıyor:

“Akredite bir yatırımcıysanız, başkalarının yatırım yapamayacağı bazı şeylere yatırım yapabilirsiniz. Bu nedenle, bu alanda bazı kişilerin yasal nedenlerle [...] projelere dahil olmaları için bir engel olmuştur. satın alma işlemlerini akredite yatırımcılarla kısıtlıyor. Ve son zamanlarda akredite bir yatırımcının ne olduğunu genişletmek için bir teklif sunduk. ”

Peirce ayrıca, vergi mükelleflerini farklu varlıklara karşı cezalardan koruma amaçlı bir ifadeyle “güvenli limanlar” ın tanıtımına duyulan ilgiyi dile getirdi:

İnsanların token projelerini yerden kaldırmasına, aslında ağlarını başlatmasına izin verecek bir tür çerçeve, güvenli bir liman çerçevesi geliştirebilmeyi umuyorum.”

 Daha sonra Peirce, “Sanırım tekrar öğrenecek derslerimiz var” diye ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ