Menkul kıymet tokanı platformu Securitize, şirketin Asya'daki etkisini genişletmek için Japonya’nın blockchain teknoloji danışmanlık şirketi BUIDL’i satın aldı.

Securitize, Japon Danışmanlık Firması BUIDL

Menkul kıymet tokanı platformu Securitize, şirketin Asya'daki etkisini genişletmek için Japonya’nın blockchain teknoloji danışmanlık şirketi BUIDL’i satın aldı.

BUIDL

2018 yılında kurulan BUIDL, Japonya'da gelir artışı ve pazardaki varlığın nasıl artırılacağı konusunda dijital menkul kıymet projelerine danışmanlık yapmakta. Kurucu ortaklar arasında Securitize hissedarı Global Brain ve blockchain ödeme şirketi Omise CEO'su Jun Hasegawa bulunuyor.

Securitize CEO'su ve Kurucu Ortağı Carlos Domingo, “Japonya'da kanıtlanmış bir menkul kıymet tokenı lideri ve blok zinciri yenilikçisi olan BUIDL'i satın alarak, Securitize, Japonya, Asya ve ötesinde kurumsal sınıf menkul kıymet token endüstrisinin geliştirilmesine yardımcı olmak için artık daha iyi bir konumda bulunuyor” açıklamasında bulunuyor.

İlgi Giderek Artıyor

Eylül ayında menkul kıymetleştirme, Banco Santander, Mitsubishi UFJ Finansal Gruplar ve Nomura Holdings dahil yatırımcıların stratejik bir fon toplama turunda 14 milyon dolar para topladığını ve yatırımcıların kripto para yatırma ve menkul kıymet token alanına daha fazla ilgi gösterdiğini gösterdi.

Securitize'in BUIDL'i satın alması, firmanın, Japon hükümetinin menkul kıymet tokenlarını likit menkul kıymetler olarak sınıflandıran yeni kanunu takip eden düzenleyici riskleri hafifletmek amacıyla MUFG tarafından yönetilen yeni kurulan Menkul Kıymet Tokenı Araştırma Konsorsiyumu'na katılma kararının ardından gerçekleşti. Satın alma fiyatı henüz açıklanmadı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ