Suç girişimleri için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin kullanımı uzun bir geçmişe sahiptir.

Securrency CEO

Suç girişimleri için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin kullanımı uzun bir geçmişe sahiptir. Silk Road’ın vahşi günlerinden ICO balonu sırasında çıkarılan sordid çıkış dolandırıcılıklarına kadar kripto endüstrisi uzun bir yol kat etti.

Teknolojiyi engellemeye ve bastırmaya çalışan bürokrasiye karşı nihayet birkaç kişi bunu benimsemeye başladı ve dünyanın dört bir yanındaki kanun yapıcılar artık alanı düzenlemeye çalışıyor.

Dijital menkul kıymetler alanında önde gelen tokenlardan biri olan Securrency’nin CEO'su Dan Doney, “Off the Chain” podcast'inin son baskısında yer aldı. Doney, mahremiyet yönünü desteklerken, kripto para birimi işlemlerindeki anonimliğin sadece daha yasadışı faaliyetlere yol açacağına inandığını söyledi ve şöyle dedi:

“Özel işlemleriniz olabilir ve gizlilik için kuyruğumuzu yapıyoruz. Ancak anonimlik böyle bir ortamda duramaz. Çünkü tüm insanlık tarihi boyunca, anonim finansal işlemlere izin verdiğinizde, takip eden şey, hükümetlerin adım atması gereken türden [olaylar] olağandışıdır. ”

Doney, dilerse İran'daki birine veya Tayland'daki bir insan kaçakçısına 100 milyon dolarlık Bitcoin gönderebileceğini de sözlerine ekledi. Bununla birlikte, hükümetin devreye girmesi gereken yer burasıdır. Doney, benzer bir fon hareketinin fiziksel para söz konusu olduğunda, en azından kripto durumunda olduğu kadar kolay olmayacağını iddia etti. Yürütme organına göre, bu sorun 'düzenlenmiş stablecoinler' ile çözülebilir.

“Düzenlenmiş stalecoinler paralar yapmaya niyetliyiz ve stablecoinleri paraları düzenleyen araçlara sahibiz.”

CEO, endüstride “yönetilen bir stablecoinin gitmek istediği yere gidebileceğine” inanan birçok kişi olduğunu söyledi ve sadece “finans sektörüne geçerse” önemlidir. Ancak Doney'e göre bu yaklaşım tamamen doğru değil:

 “Yani şimdi sadece küçük ölçeklerde gerçekleştiği için doğrudur, ancak FinCEN zaten belli bir ölçeğe bakarak zaten buraya adım atmıştı.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ