Şirketten yapılan açıklamaya göre Seed CX, takas ürününe odaklanmak için borsa işini kapatıyor. Yarın, firmanın emir defterinde işlemin son günü olacak.

Seed CX, Yerleşim Altyapısına Odaklanmak İçin Borsayı Bırakıyor

Şirketten yapılan açıklamaya göre Seed CX, takas ürününe odaklanmak için borsa işini kapatıyor. Yarın, firmanın emir defterinde işlemin son günü olacak.

Chicago merkezli borsa, daha büyük ABD kripto-yerel borsalarıyla eşit düzeyde likidite çekemediğinden odağını bu yılın başlarında yerleşime kaydırmaya başladı. Block'un bildirdiği gibi, Coinbase gibi büyük borsalar günlük hacimde 200 milyon doları aştı. Seed CX, belirli bir işlem gününde 4 milyon ile 8 milyon dolar arasında işlem gördü.

Seed CX'in açıklamasına göre, satın alınan bir varlığı alıcının hesabına ve nakdi satıcının hesabına aktaran yerleşim altyapısı işi, gelirinin % 95'ini oluşturuyor. Seed CX, firmanın 2020'de kârlı olmaya devam ettiğini ekledi.

Seed CX'in iş pivotu, takas altyapısını değişimine ek olarak bir hizmet olarak sunmaya başladıktan kısa bir süre sonra başladı ve müşterilerin kendi altyapılarını oluşturmak ve düzenleyici onay almak yerine firma platformunu kullanmalarına izin verdi. Ancak duyuru notlarına göre, bazı uzlaşma müşterileri doğrudan müşterilere bir değişim ürünü sunmanın çıkar çatışması olduğunu düşünmektedir.

Yerleşime odaklanan firma, duyuruya göre Bain Capital dahil yatırımcılarla bu ay ek bir artış açıklamayı planlıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ