Atlantic 2 Testine ve Sei Elçi Programına katılan Sei Topluluğu üyeleri için lütfen Atlantic Ödülleri makalesini buradan ziyaret edin.

SEI Airdrop Detayları Açıklandı

Atlantic 2 Testine ve Sei Elçi Programına katılan Sei Topluluğu üyeleri için lütfen Atlantic Ödülleri makalesini buradan ziyaret edin.

Sei airdrop, Web3 evreninin her köşesine ulaşan türünün ilk örneği bir etkinliktir.

Birçok ekosistemden blok zinciri teknolojisinin öncü kullanıcılarını tanıyan gerçek bir "çapraz zincir" airdrop'udur.

2023'teki en popüler blok zincirlerinin kullanıcılarının beyaz listeye alınması ve katılmaya hak kazanması muhtemeldir.

Airdrop, Public Mainnet lansmanında talep için açılacaktır.

Uygunluğu kontrol edin ve çapraz zincir airdrop'una buradan katılın: https://app.sei.io/

Ortamın Hazırlanması

Sei, blok zincirlerinin temel kullanım alanı olan dijital varlıkların takas edilebilmesine yanıt olarak özel olarak tasarlanmış açık kaynaklı, izinsiz bir Katman 1 blok zinciridir. NFT'ler ve Oyun varlıklarından DeFi'ye kadar dijital varlıklar büyümeye devam ettikçe, yüksek performanslı blok zincirlerine olan talep de artmaktadır. Bu çağrıya yanıt veren Sei, Web3'te yüksek performanslı, en iyi kullanıcı deneyimi uygulamaları için ideal hedef olacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu düşünceyle Sei, hız, performans ve teknolojik yeniliklere vurgu yapılarak inşa edilmiştir. Herhangi bir blok zincirinin en hızlı sonuçlanma süresine, Ethereum üzerine inşa edilmiş herhangi bir Rollup'ın teorik maksimumundan potansiyel olarak daha yüksek verimliliğe ve düşük gecikme süresine sahiptir, tüm bunlar en son teknolojileri kullanması sayesinde. Bunlar arasında paralel işleme, anında blok kesinliği ve verimli blok yayılımı ve işleme için yeni mekanizmalar bulunmaktadır.

Bir adım daha ileri giderek Sei, internet erişimi olan herkesin web3 uygulamalarıyla göz kırpma hızından daha hızlı bir şekilde etkileşime girmesini mümkün kılan altyapıyı sağlar. Bu nedenle Sei sadece verimliliği kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda tamamen yeni bir Web3 uygulama sınıfının kilidini açar.

Sei'nin tokenomikleri hakkında daha fazla bilgiyi buradan ve Sei teknik incelemesini buradan okuyabilirsiniz.

Airdrop nasıl çalışır?

Beyaz listede yer alan kullanıcıların katılabilmek için uygun varlıkları Sei'ye aktarmaları gerekmektedir.

Sei Vakfı, aşağıdaki blok zincirlerindeki aktif kullanıcıları belirlemek için ortaklarla yakın bir şekilde çalışmıştır:

Solana

Ethereum

Arbitrum

Polygon

Binance Smart Chain

Osmosis

Bu zincirler, kullanıcıları günümüzde blok zincirlerindeki faaliyetlerin çoğundan sorumlu olduğu için seçilmiştir.

Bu zincirlerden herhangi birindeki aktif kullanıcılar muhtemelen katılabilirler. İlk adım Compass gibi bir Sei Cüzdanı oluşturmak olacaktır. Önümüzdeki günlerde daha fazla Sei Cüzdanının mainnet'e hazır hale gelmesi muhtemeldir. Bunları ilk kez kuruyorsanız, lütfen talimatları izleyin ve tohum cümlenizi güvende tutmayı unutmayın. Atlantic 2 testinin bir parçası olarak bu cüzdanlardan birini zaten yüklediyseniz, lütfen en son sürüme sahip olduğunuzdan, cüzdanınızı ana ağa hazır olana aktardığınızdan ve Pacific-1 Mainnet'e bağlı olduğunuzdan emin olun.

Mevcut bir zincir dışı cüzdanı bir Sei cüzdan adresine bağlamak için "Airdrop" sekmesindeki talimatları izleyin ve Sei köprüleme kullanıcı arayüzünde listelenen tokenlerden herhangi biri arasında köprü kurun.

Sei Vakfı, deneyimin sürekliliğini korumak için basit temalı bir ön uç sunar, ancak temel köprüleme protokolleri Sei Vakfı'ndan tamamen ayrıdır. Sei Vakfı'nın Wormhole ve Axelar protokolleri üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Teknolojilerinin Sei'ye köprü kurmayı nasıl sağladığı hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz:

Uygun tokenlar şunları içerir:

Wormhole:

Ethereum: USDC, ETH, WBTC,

Arbitrum: USDC.e (arbUSDC),

Polygon: USDC (maticUSDC),

Optimism: USDC (opUSDC),

Solana: USDC (solUSDC),

BNB: USDT (bnbUSDT)

IBC (Sadece Osmosis):

ATOM

OSMO

Axelar:

Ethereum: axlUSDC

Arbitrum: axlUSDC

Poligon: axlUSDC

BNB Chain: axlUSDC

Sıkça Sorulan Sorular:

Köprü tx'im beklemede, bir sorun olup olmadığını nasıl bilebilirim?

Köprüleme, varlığa bağlı olarak tamamen Wormhole veya Axelar tarafından gerçekleştirilir. Daha fazla bilgi için Wormhole Discord'u ziyaret edebilir veya Axelar Support'u ziyaret edebilirsiniz. Not: Ethereum'dan köprüleme yaparken, işlemlerin Sei'ye ulaşması 30 dakika kadar sürebilir. Bu gecikme, Wormhole ve Axelar köprüleme protokollerinin çalışma şeklinden kaynaklanmaktadır ve Sei'nin kesinliğe veya performansa ulaşma süresini yansıtmaz.

Örneğin, varlıklar bir kaynak zincirden (bu örnekte Ethereum) aktarılırken köprü protokolü (bu durumda Wormhole) tarafından işlenmektedir.

Sei içinde veya dışında köprü kurulabilecek varlıklarda herhangi bir sınırlama var mı?

Herhangi bir sınırlama, Wormhole ve Axelar'ın parametrelerini nasıl ayarladığından kaynaklanmaktadır. Sei Vakfı'nın bu süreçte hiçbir kontrolü veya söz hakkı yoktur.

Wormhole'un standart prosedürü, Sei içinde ve dışında köprüleme için geçerli olacak varsayılan günlük ve büyük işlem limitleri ile yeni blok zincirlerinde başlatmaktır - lütfen bunun farkında olun ve bunların zamanla artacağını unutmayın.

Axelar'ın ayrıca axlUSDC'yi Sei'ye / Sei'den köprülemek için 6 saatlik süre başına 3 milyon dolar limiti vardır.

Kaç tane airdrop talep edebilirim?

Katılımcılar, bir Sei cüzdanına bağlı harici beyaz listedeki adres başına en fazla bir airdrop kazanabilir.
En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ