Japonya ev üreticisi Sekisui House, blockchain teknolojisini kiralık mülkler için tek elden kiralamaya daha yakın hale getirmek için kullanıyor.

Sekisui House, Japonya

Japonya ev üreticisi Sekisui House, blockchain teknolojisini kiralık mülkler için tek elden kiralamaya daha yakın hale getirmek için kullanıyor.

Japonya’nın en büyük ev inşaatçılarından biri olan Sekisui House, belirli kiralık evlerle ilgili sözleşmelerinin blok zincirine geçmesi için hazırlıklar yapıyor.

Şirketin 8 Haziran'daki açıklamasına göre Sekisui House, elektrik ve gazın kapatılması da dahil olmak üzere kiralık konut sözleşmeleri için blockchain kullanacağını söyledi.

 Önlemler önümüzdeki yıl Mart ayından önce uygulanacak. Duyuruya göre, kiralık evlerde kalan kullanıcılar, bir emlakçı ile iletişime geçmeden mülke girmek için telefon numaralarını ve adreslerini kaydedebilecekler.

Diğer birçok ülkedeki ev üreticileri, emlak kiralama sözleşmelerini blockchain teknolojisine kaydolmaya zorluyor. Malta düzenleyicilerinin, tahrifattan korumak ve yetkili erişimi sağlamak için sözleşmelerin bir blockchain'e kaydedilmesini istediği bildirildi.

Geçen yıl Japon blok zinciri şirketi bitFlyer Blockchain, kendi bünyesindeki Miyabi blok zincirindeki akıllı sözleşmelerle çalışan bir emlak işi başlatmak için Sumitomo Corporation ile ortaklık kurduklarını açıkladı.

 Japon ev üreticisi Sekisui House, 2017 yılında KDDI ve Hitachi ile işbirliği içinde blockchain teknolojisini kullanarak bir gayrimenkul bilgi yönetim sistemi kurmaya başladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ