Selfi, çıktığı ilk günden beri selfi çekmek dünyayı büyük bir hızla etkisi altına aldı. Özellikle sosyal medya paylaşımları ile selfi deyimi herkesin fazlasıyla iligisini çekti. Şimdi de bir fikir ile kripto dünyasının bir parçası haline gelebilir. Selfllery adı verilen bir girişim, Instagram, Snapchat ve diğer iyi bilinen resim paylaşım platformlarındaki sosyal medya kullanıcılarına yeni bir fırsat hazırlığı içinde…

Selfllery'nin kurucusu ve CEO'su Vadim Onishchenko, "Taş devrinden bu yana insanlar, sanata değer veriyor" diyor. Onishchenko, bugünün sosyal ağları, kullanıcıların çevrimiçi etkinliklerinden para kazanma mekanizmaları bulunduğunu ve  bunun çok eğlenceli olduğunu vurguluyor.

Onishchenko, “Kullanıcıların çoğu için, ekranlarında onlara yapılan bir beğeniyi görmekten hoşnut oldukları için selfie kullanmayı seviyor olabilir.  Şimdi, Selfllery, paylaşılan fotoğrafların aldığı her bir 'beğen' için para kazanma fırsatı tanıyarak heyecanı iki katına çıkarmak istiyoruz. Takipçileriniz sayesinde  büyük miktarda  para kazanabilirsiniz” diyor ve ekliyor “fotoğraflarınızı yerleşik stok fotoğraf pazarına satarak alternatif bir yolu da kullanabilirsiniz.

"Sosyal medya kullanıcıları hazır olsun"

Kullanıcıların platformdaki popülaritesi, her etkileşim için ne kadar para kazanacağını belirleyen 'token çarpanları' şeklinde ortaya çıkacak. Her beğeniyle, fotoğraf yarışmalarına yapılan yorum ve katılım, çarpma oranlarını ve dolayısıyla kazandıkları kripto parayı artıracaktır.

Ethereum Blockchain üzerine kurulu olan Selfllery'nin kendi kripto parası YOU ile kullanıcıları ödüllendirerek görsel içerikten para kazanma imkanı sağlıyor.

YOU, kendi iç pazarında mallar ve hizmetler için değiş tokuş edilebilir. İnsanlar, diğer Selfllery kullanıcılarından fotoğraflar alabilir, arkadaşlarına hediye verebilir ve hatta gelirinin belirli bir yüzdesini iyi bir neden için bağışlayabilir. Bu seçeneği cesaretlendiren şirket, aylık beyanname gelirinin yüzde 10'unu hayır kurumlarına da verecekti. Kullanıcılar daha geniş kripto ekonomisi dünyasına adım atmak isterse, Ethereum cüzdanlarına YOU Token’i (bir Token 0.001 ETH'ye eşittir) çekebilirler.

Emniyet için blok zincir

Platform Blockchain teknolojisi ve akıllı sözleşme ile yalnızca güvenlik değil şeffaflık ve hız sağlanıyor. Örneğin, bir fotoğraf yarışmasının katılımcıları, her şeyin reklam verenin kurallarına uygun olarak düzgün şekilde geçmesini sağlayan akıllı bir sözleşme sayesinde şartlar ve koşullar hakkında net bir genel bakışa sahip olabilecek. Kişisel fotoğrafçılık, kullanıcıların fotoğraflarına ve videolarına daha iyi koruma sağlamak için yenilikçi telif hakları yaklaşımlarını da genişletti.

Steemit gibi sosyal ağlar, paylaşılan içeriğe para kazandıracakları sosyal medya ağlarını zaten kullandı, ancak kullanıcıları yalnızca fotoğraflar veya videolar için değil, makale ve yorumların ardından ödüllendiriliyor. Bununla birlikte, sayısız araştırma, fotoğrafların ve videoların en çekici içerik türü olarak kaldığını ve en fazla trafiği bir platforma yönlendirdiğini gösteriyor.

Dijital kültürümüz, dünyadaki insanlara içeriklerini üretip paylaşmaları için cesaretlendirmeye doğru kaymıştır. Akıllı telefonlar gittikçe daha fazla satın alınabildiğinden, fotoğraf veya video çeken insanların sayısı hızla yükseldi. Selfllery, kullanıcıları profesyonel olmasa da etkileyici görsel içerik oluşturacak kadar yetenekli, hızlı ve güvenli bir şekilde ödüllendirmeye çalışır.

Şirketin ICO'su 5 Mart'ta başlayacak ve zaten satış öncesi dönemde yatırım miktarı 1 milyon doları aştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ