Bu yazımızda sizlere SelfKey (KEY) Nedir? sorusunun cevabını vermeye ve proje hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

SelfKey (KEY) Nedir? İşte tüm Ayrıntılarıyla KEY Token

Bu yazımızda sizlere SelfKey (KEY) Nedir? sorusunun cevabını vermeye ve proje hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

SelfKey (KEY) Nedir?

SelfKey, kuruluşlara ve bireylere kendi dijital kimlikleri üzerinde tam bir sahiplik sağlayarak, ek gizlilik ve özgürlük keşfetmeleri için onları güçlendirir. SelfKey, blok zincirine dayanan ve kullanıcılara dijital kimliklerin kontrolünü ve yönetimini sağlayabilen kendi kendine egemen bir kimlik sistemidir. Ek olarak, kullanıcılar bir kripto portföyünü güvenli bir şekilde yönetmek ve anında yerleşiklik sağlamak, kripto para birimi ve finansal hizmetleri yönetmek için SelfKey'i kullanabilir.

SelfKey'in arkasında SelfKey Foundation ve paydaşlarını bulacaksınız. Tüm bu grup, merkezi olmayan, özel ve güvenli kimlik işlemlerine sahip özgür bir dünya için çalışmak istiyor. Başka bir deyişle, bireylerin gerçekten kimliklerinin tek sahibi olmasını isterler. SelfKey Vakfı, dijital kimlik ve verilerle ilgili olarak insan haklarını ve temel özgürlükleri geliştirmek için kuruldu. Proje üzerinde çalışan ekip; blockchain, finans, hukuk, pazarlama, teknoloji ve tasarım dahil olmak üzere bir dizi alanda uzmanlardan oluşuyor. SelfKey ayrıca, yerleşik bir geçmişe sahip konsolide 1. kademe küresel firmaların yanı sıra gelecek vaat eden blok zinciri ve Fintech girişimlerini içeren uzun bir ortak listesine de sahiptir.

SelfKey'i Benzersiz Yapan Nedir?

SelfKey'in benzersiz yönlerinden biri, kendi kendine egemenlik için hepsi bir arada kimlik çözümü olarak çalışma yeteneğidir. SelfKey, mevcut merkezi kimlik yönetimi sistemleriyle ilgili sorunları çözerken kimlik yönetimine yeni bir yaklaşım kullanır. Bunlar, finansal hizmetlere erişim eksikliği ve kağıt tabanlı sıkıcı KYC süreçlerini içerir.

SelfKey'in Temel Özellikleri

SelfKey'in öne çıkan özelliklerinden biri, kendi kendine barındırılan veri depolamasıdır. Bu, kimlik belgelerinizi ve varlıklarınızı yerel olarak güvence altına almanızı sağlar, böylece diğer benzer sistemlerde olduğu gibi büyük bir veri ihlali riski yoktur.

SelfKey, belgeleri bir genel / özel anahtar mekanizması aracılığıyla paylaşmaya da izin verir. Bu, işletme sahibi olarak, üçüncü tarafların verileri yalnızca siz izin verdiyseniz görüntüleyebileceğini bilerek rahat etmenizi sağlar.

SelfKey içindeki KYC süreçleri de verimlilikleriyle öne çıkıyor. Nitelikli onaylayıcılar, talep üzerine size yeniden kullanılabilir kimlik doğrulaması sağlayabilir. Daha sonra bu kimlik doğrulamasını birkaç servis sağlayıcıyla birçok kez paylaşabilirsiniz. Bu da, tipik olarak sıkıcı olan geleneksel bir KYC ilk katılım süreciyle zaman ve çaba harcamanızı önler.

SelfKey, blok zinciri tabanlı doğrulanabilir iddialar protokolü nedeniyle verileri en aza indirir. Bu protokol, bir kimlik sahibi olarak, kimlik belgenizi gerçekten paylaşmanıza gerek kalmadan belirli bir hizmet veya ürün için gereken kimlik özelliklerini karşıladığınızı kanıtlamanıza olanak tanır. Başka bir deyişle, gönderdiğiniz verileri minimumda tutarak kimliği paylaşmadan kimliğinizin kanıtını sağlayabilirsiniz.

SelfKey ayrıca kimliğinizi hızlı bir şekilde kanıtlama yeteneği sayesinde tek tıklamayla uygulama erişimi sunar.

Elbette SelfKey, ETH, KEY ve diğer ERC-20 tokenları gibi kripto para varlıklarını güvenli bir şekilde yönetme yeteneği de dahil olmak üzere bir kripto para cüzdanından istediğiniz tam işlevselliği sağlar.

Kimlik Cüzdanı

Kimlik Cüzdanı, SelfKey'in önemli bir yönüdür ve kullanıcılara belgelere ve kimlik varlıklarına güvenli bir şekilde erişme, ayrıca bunları nitelikli onaylayıcılar kullanarak noter tasdik etme ve doğrulama olanağı sağlar. Kimlik Cüzdanı ile kullanıcılar, hizmetlere ve ürünlere hızlı bir şekilde erişmek için bu belgeleri ve varlıkları SelfKey Pazaryeri'nde bulunan güvenen taraflarla da paylaşabilir. Kimlik Cüzdanı ile kullanıcılar, KEY, ETH ve diğer ERC-20 tokenleri gönderme veya alma dahil olmak üzere kripto para birimi portföylerini de yönetebilirler.

Selfkey Cüzdan

SelfKey Kimlik Cüzdanı, beta sürümünde hem Mac hem de Windows için zaten mevcuttur. Cüzdanı doğrudan SelfKey web sitesinden kolayca indirebilirsiniz. Bununla birlikte, gelecekte SelfKey Pazarı piyasaya sürüldüğünde kullanmak için SelfKey Kimliğinizi oluşturmaya başlayabilir ve kripto portföyünüzü yönetebilirsiniz.

SelfKey Pazaryeri

Pazar yeri, kullanıcıların finans, kripto para birimleri ve göçmenlikle ilgili bir dizi hizmete erişmesine ve bunları karşılaştırmasına olanak tanır. Pazarda bulunan hizmetlerden sadece birkaçı, bir işletme kurmak, bir banka hesabı açmak, ek bir pasaport almak ve kripto para birimleriyle ticaret yapmaktır.

SelfKey Ekosistemi

SelfKey Ekosistemi ile kimlik sahipleri, kimliklerinin kontrolünü yeniden kazanabilir ve sürdürebilir. Hacklenebilecek geleneksel bir veritabanına göre daha fazla güvenlik ve gizliliğe sahip olduklarını bilmenin güvenini kazanırlar. Ayrıca çeşitli KYC uygulamalarında gezinmek hızlı ve sorunsuz hale gelir.

SelfKey Ekosistemi, sertifikalandırıcıların hızlı bir şekilde sertifika vermesine izin verir. Doğrulanabilir ve zaman sınırlaması olan durumlar da dahil olmak üzere bu sertifikalardan kolayca para kazanabilirler.

Güvenen taraflar, uluslararası uyumlu otomatik KYC süreçlerini kullanarak para ve zamandan tasarruf etmek için SelfKey Ekosistemini kullanabilir. Bu, müşterileri hızlı ve verimli bir şekilde devreye alabildikleri için verimlilik ve müşteri hizmetlerine güvenen taraflara yardımcı olur.

KEY Token

KEY Token, SelfKey ekosistemine güç sağlamaktan sorumludur. Katılımcıların değer alışverişinde bulunmasını sağlarken aynı zamanda itibar ve güven sağlar. Kullanıcılar, ağa erişmek, hizmetleri satın almak ve kimlik belgelerini noter tasdik edip doğrulamak için KEY’i kullanabilir. Kullanıcıların KEY tokenlarıyla satın alabilecekleri hizmetlerden sadece bazıları konutları, şirketleri, banka hesaplarını ve döviz hesaplarını içerir.

Sonuç

SelfKey, ister birey ister kuruluş olsun, kullanıcıların kimliklerinin tam sahipliğini korumalarına izin veren bir kimlik platformudur. Kimliğine sahip olan bireyler, kimlik belgelerini kâr için onaylayanlar ve boşa harcanan zamanı ve kaynakları azaltmak için KYC sistemlerini modernize etmek isteyen şirketler için faydalar sağlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ