ABD Senatosu için Kaliforniya'dan aday olan Timothy Ursich, kampanyası için Tesla başkanı Elon Musk ve Dogecoin'in kurucu ortağı Bill Markus'tan destek istedi.

Senato Adayı, Dogecoin’i Kaliforniya’da Yasal Hale Getirmek İstiyor

Kaliforniya eyaleti yakında Dogecoin'in (DOGE) yasallaştığını görebilir. Kaliforniya’dan ABD Senatosu için aday olan Timothy Ursich, attığı tweet’te Dogecoin’i yasallaştırmayı önerdi. Ayrıca Ursich, Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus ve Tesla CEO’su Elon Musk’ı Haziran’daki seçim öncesinde kampanyasını desteklemeye çağırdı.

Timothy Ursich, son tweetinde şöyle yazıyor:

Kaliforniya'daki ABD Senatosu kampanyamı desteklemek için @BillyM2k ve @elonmusk'a sesleniyorum. Haftalar önce belirtildiği gibi, 7 Haziran'da oy verilir ve seçilirsem, #Dogecoin'i yasallaştırmayı öneren bir yasa tasarısı hazırlayacağım. Kripto para biriminin evrensel kullanımı yoluyla kitlesel olarak benimsenmesi için baskı yapacağım.

Dr. Ursich'in son önerisi, Kaliforniya'nın daha kripto dostu hale geldiği bir zamanda geldi. Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri'nin en zengin eyaletlerinden birinde yasal para birimi statüsüne sahip bir memecoin'i görmek enteresan olacaktır.

Ayrıca, Dr. Ursich şöyle yazdı:

 #enflasyonla mücadele için zaten araçlara sahibiz… ihmal ediliyor çünkü kriptonun gücünü gerçekten anlamıyorlar

Elon Musk ve Dogecoin

Dünyanın en zengin adamı olan Elon Musk, meme kripto para birimi Dogecoin'in en ateşli destekçilerinden birisiydi.  Son zamanlarda Elon Musk,  şirketi SpaceX'in mal ve ürün alımları için Dogecoin'de ödeme kabul edeceğini duyurdu. Musk'ın elektrikli otomobil üreticisi Tesla, geçen yıldan beri DOGE'yi kabul ediyor.

Ancak Elon Musk, kısa süre önce Dogecoin kurucu ortağı Jackson Palmer ile sert bir kavgaya girdi. Son röportajında Palmer, Musk'a ona "dolandırıcı" diyerek saldırdı. Ayrıca Musk'ın bir teknokrat olduğunu iddia etmesine rağmen, basit bir kod yazmayı bile bilmediğini söyledi.

Palmer, Twitter’da kripto dolandırıcılıklarını belirlemeye yardımcı olabilecek bir bot oluşturup Musk’a Twitter’dan mesaj gönderdiğini ve Musk’ın kodlamayı iyi anlamadığını söyledi. Palmer, Musk’ın programlama dili Python’u nasıl çalıştıracağını bilmediğini söyledi.

Palmer ayrıca eleştirilerine şöyle devam etti: “Bir gün yerine getirebileceği umuduyla bir vizyon satıyor, ancak bunu nasıl yapabileceğini bilmiyor. Biliyormuş gibi yapmakta gerçekten çok iyi birisi.  İyi bir dolandırıcı, dünya dolandırıcıları çok sever.”

Musk, Palmer’ın yorumlarına Twitter’dan yanıt vermeyi tercih etti: Musk, Palmer’ın oluşturduğu kod hakkında “Çocuklarım 12 yaşındayken, Jackson’ın bana gönderdiği saçma sapan senaryodan daha iyi kod yazıyorlardı” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ