COVID-19 salgını, ABD Kongresi'nin bir araya gelme ve toplantı yapma yeteneğini bozdu - bu, Amerika'nın ulusal yasama organının kriz zamanında nasıl işlediğini yeniden düşünmeye zorlayan bir durum.

Senato Toplantıya Yapamayınca Devreye Blok Zinciri Girecek

COVID-19 salgını, ABD Kongresi'nin bir araya gelme ve toplantı yapma yeteneğini bozdu - bu, Amerika'nın ulusal yasama organının kriz zamanında nasıl işlediğini yeniden düşünmeye zorlayan bir durum.

30 Nisan tarihli bir Senato notuna göre, blockchain tabanlı oylama çözümün bir parçası olabilir.

Söz konusu not, halen Ohio Senatör Rob Portman'ın başkanlığını yaptığı Daimi Soruşturma Alt Komitesi tarafından düzenlenen "Kriz Zamanlarında Senato Operasyonlarının Sürekliliği ve Uzaktan Oylama Yuvarlak Masası" kapsamında hazırlandı. Notun açıkladığı gibi, "COVID-19 virüsü, Kongre'nin birçok işlevi de dahil olmak üzere toplumumuzun büyük sektörlerini kapattı" diye belirtiyor:

"Kural ve geleneklere göre, Kongre'nin iki odası, komite duruşmaları, kat müzakereleri ve oylama da dahil olmak üzere, iş yapmak için her zaman şahsen bir araya geldi. Her iki dairede de bu işlevlerin uzaktan ilerlemesine izin veren acil durum planları yok, ancak bu kriz Kongre'nin, üyelerin ve personelin bizzat toplanmasının güvenli olmayabileceği zamanlarda işlerini yapmalarını engelliyor. "

Blockchain konusu neredeyse iki saat süren yuvarlak masa toplantısında ortaya çıkmadı, ancak olay herhangi bir uygulanabilir teknolojinin ele alması gereken iki temel alanı vurguladı: kimlik doğrulama ve şifreleme. Daha basit ifade etmek gerekirse, eğer Senato'da herhangi bir teknoloji oylama amacıyla kullanılacaksa, sadece gerçek senatörlerin oy kullandığından ve dışarıdan gelen saldırganların süreci bozamayacağı garanti edilmelidir.

Oylama amacıyla uçtan uca şifreleme teknolojisinin kullanımını araştıran bir bölümden sonra, notta "Senato blok zincirini düşünebilir" ifadesi bulunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ