Pro Bitcoin Senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin'in en uzun vadede burada kalan tek kripto para birimi olduğuna inanıyor.

Pro Bitcoin Senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin'in en uzun vadede burada kalan tek kripto para birimi olduğuna inanıyor.Senatör, Bitcoin'in ademi merkeziyetçiliğini diğer tüm kriptolar arasından seçmenin ana nedeni olarak belirtiyor.Bitcoin, ilk hamle avantajına sahiptir ve 1 trilyon doların üzerinde piyasa değeri ile en büyük kripto para birimidir.Bitcoin'in Senato'daki en sesli destekçisi, varlığa olan inancını diğer kripto para birimlerine göre onayladı. Önerilen stablecoin mevzuatının durumu hakkındaki görüşünü yayınlamaya devam ediyor.

Bitcoin Kalmak İçin Burada

Senatör Cynthia Lummis, CNBC ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Bitcoin'in gerçek olduğunu ve kalıcı olduğunu belirtti. Wyoming senatörü, Bitcoin'in doğası gereği “standart” olduğunu ve diğer kripto para birimlerinin buna uymadığını iddia ediyor.

Bitcoin'in bir emtia olduğunu, diğer kripto para birimlerinin ise ihraç edilme biçimleri nedeniyle menkul kıymetler olduğunu söylemeye devam ediyor. Ağın merkezi olmayan yapısını, diğer dijital varlıklara göre lehine önemli bir nokta olarak belirtiyor.

Lummis, “Bitcoin'in burada kalacağını düşünüyorum ve diğerlerinin çoğunun olmadığını düşünüyorum” dedi. “Bitcoin'in tamamen merkezi olmayan olması ve diğerlerinden bazılarının, büyük bir madeni para bloğunu kendilerine saklayan ve daha sonra başkalarına katılmaları için veren bir kişi veya kuruluş tarafından çıkarılmış olması, bir emtiadan çok bir menkul kıymet gibi göründükleri anlamına geliyor.” Dijital altın olarak Bitcoin'in bir menkul kıymet değil bir emtia olduğunu söylemeye devam ediyor.

Aynı zamanda yatırımcı korumasını garanti ederken kripto ekosisteminin var olması ve yenilik yapması için daha güçlü mevzuatın savunuculuğunu yapmaya devam ediyor. Tüm önemli konuları kapsayacak mevzuatın hazırlanmasında yer aldığını açıkladı.

Senatör Lummis, Wyoming'de yerinden edilmiş Çinli madencilere ünlü fırsatlar sunan, Bitcoin'in Senato'daki en sesli destekçilerinden biri oldu. Yakın tarihli bir dosyalama, dijital varlığın sahipliğini artırmak için 50 bin ila 100 bin dolar değerinde BTC satın aldığını açıkladı. Senatörün ilk Bitcoin alımını 2013 yılında her biri 320 dolar civarında işlem görürken yaptığı ortaya çıktı.

Stablecoin Düzenlemesi Üzerine Düşünceler

Lummis, sektördeki stablecoin düzenlemesinin durumu hakkındaki düşünceleri sorulduğunda, yalnızca FDIC sigortalı bankaların katılmasına izin verilirse, bunun sektördeki yeniliği boğabileceğini belirtti. Topluluk bankalarının ve “istikrarlı paralarını tamamen destekleyebilecek kurumların” bu alanda gelişmesine izin verilmesi gerektiğini belirtti.

Mevcut önerilerin biraz abartılı olduğunu ve biraz daha esneklikle yapılabileceğini kaydetti. Lummis, röportajda tüm piyasa katılımcılarının ihtiyaçlarını karşılayacak bir çerçeve üzerinde çalıştığını açıkladı.

Bu haftanın başlarında, Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu, Federal Mevduat Sigorta Kurumu ve Para Birimi Denetleme Ofisi, stablecoin hakkındaki raporlarını yayınladı. Rapor, riskleri, sınırlamaları vurguladı ve istikrarlı paralar için ileriye dönük bir yol olarak artan Kongre eylemi önerdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ