Senatör Elizabeth Warren, üçüncü dönem adaylığını resmen açıklarken kripto endüstrisinde korku uyandırıyor.

Senatör Elizabeth Warren Yeniden Seçim Teklifinde Kriptoya Karşı Tavır Alıyor - Kripto Piyasası Tehlikede Mi?

Senatör Elizabeth Warren, üçüncü dönem adaylığını resmen açıklarken kripto endüstrisinde korku uyandırıyor. Warren'ın kripto karşıtı bir ordu kurduğu biliniyor.

Massachusetts'ten ABD Senatörü Elizabeth Warren, senatodaki yolculuğuna devam etmek isterken kripto karşıtı duruşunu eski haline getirdi. 2 dakikalık artı bir videoda, asgari kurumlar vergisi, tezgah üstü işitme cihazları ve öğrenci kredisi borcunu iptal etme gibi bazı başarılarla üçüncü dönem teklifini resmileştirdi.

Twitter'daki bir videoda, çocuk bakımı için günde 10 dolar teklif etti ve ayrıca hükümeti çalışan ailelerin yanına koyma mücadelesine katılma kararını duyurdu. İlginç bir şekilde, kripto hakkındaki anlatısının, kripto karşıtı bir ordu kurduğuna inanıldığı için genel olarak zehirli olduğu söyleniyor. Bazı kripto meraklıları, daha sert kara para aklamayı önleme kısıtlamaları yoluyla kapsamlı bir ima oluşturmak için bir yasa tasarısının arkasında destek oluşturduğuna inanıyor.

Warren daha önce kripto paranın yatırımcılar için bir "Vahşi Batı" haline geldiğini savundu ve sektörü düzenlemek için koordineli bir çaba çağrısında bulundu. Diem (eski adıyla Libra) Facebook tarafından önerildiğinde, küresel finansal sistemi tehdit edeceğini iddia ederek buna şiddetle karşı çıktı.

Kripto Endüstrisindeki Dikkate Değer Duruşlarından Bazıları

2021'de Warren'ın Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler'e yazdığı bir mektupta endişelerini dile getirdiği ve piyasa manipülatörlerini ve dolandırıcıları önlemek için düzenlemeler yapılması çağrısında bulunduğu bildirildi.

Kripto para birimlerine olan talep ve kripto para borsalarının kullanımı hızla artarken, sağduyulu düzenlemelerin olmaması sıradan yatırımcıları manipülatörlerin ve dolandırıcıların insafına bıraktı. Bu düzenleyici boşluklar, tüketicileri ve yatırımcıları tehlikeye atmakta ve finansal piyasalarımızın güvenliğini baltalamaktadır. SEC, bu riskleri ele almak için tam yetkisini kullanmalı ve Kongre de bu düzenleyici boşlukları kapatmak için adım atmalıdır.

FTX imparatorluğunun çöküşünün ardından Warren, bunun Adalet Bakanlığı, SEC ve ayrıca ABD Hazinesi için sektörü düzenlemesi veya indirmesi için bir uyandırma çağrısı olması gerektiğini belirtti. Ayrıca, bazı kilit oyuncuların Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC) ile anlaşmayı tercih etmesine rağmen, Gensler'in uzaydaki yasa uygulama eyleminin bir hayranı olmuştur. Hatta Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) piyasaya girmesini engellediği için SEC'i övdü.

Komisyon, kriptonun, yatırımcıları koruyan ve finansal piyasalarımızın bütünlüğünü sağlayan uzun süredir devam eden güvenlik yasalarından geçmediğini yüksek sesle ve net bir şekilde dile getirdi. Bu doğru yaklaşımdır - SEC'in doğru kuralları ve doğru deneyimi vardır ve Gary Gensler işi bitirmek için doğru lider olduğunu gösteriyor.

Hatta SEC'in piyasa genelinde düzenleyici gücünün tüm gücünü kullanması gerektiğini bile söyledi. Bunun da ötesinde, Warren çevre kurumlarını kripto madencilerinin peşine düşmeye çağırdı. Ona göre, enerji maliyetlerini yükseltmekten ve çevreyi kirletmekten onlar sorumlu.

Kampanyası, kripto savunucularından ve onun "özgürlük karşıtı politikalardan yana" olduğuna inananlardan birkaç yorum aldı.

Origin Protocol'ün kurucu ortağı Matthew Liu şu yanıtı verdi:

Gerçekten suskun. Tarihin yanlış yüzü başlıyoruz! İnternete, kendi kendini sürmeye karşı arabalara, yapay zekaya, biyomühendisliğe ve Amerikan inovasyonunu, ilerlemesini ve servetin yeniden dağıtımını teşvik edebilecek her şeye karşı çıkabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ