Bir Oklahoma senatörü, devlet tarafından yönetilen ve devletteki devlet kurumları için merkezi bir depozit görevi görecek bir finansal kurum oluşturulmasını önerdi.

Senatör, Hükümet Tarafından Kullanılan Dijital Para Birimleri İçin Merkezi Bir Depo Önerdi

Bir Oklahoma senatörü, devlet tarafından yönetilen ve devletteki devlet kurumları için merkezi bir depozit görevi görecek bir finansal kurum oluşturulmasını önerdi.

Oklahoma Senatörü Nathan Dahm, önümüzdeki ay hükümet tarafından kripto para birimleri ve blockchain ile ilgili teknoloji için desteklenen bir altyapı sağlamayı amaçlayan bir tasarıyı sunacak. Senatör, dijital para birimleri ve blockchain ile ilgili çalışmalar için devlet destekli bir altyapı sağlamayı amaçlamakta.

Tasarı 3 Şubat'ta Tanıtılacak.

LegiScan tarafından yayınlanan rapora göre, önerilen tasarı 3 Şubat 2020'de tanıtılacak. Tasarıda, yeni finans kurumunun blockchain teknolojisi ve yenilikleri ile tam olarak destekleneceği belirtiliyor. Yeni finansal kurumların müşteri tanımlama, kara para aklama ve faydalı mülkiyet bileşenleri ile en yüksek uzmanlığa sahip olacağını da sözlerine ekledi.

Oklahoma Yeni Nesil Finansal Ürünler Geliştirmek İstiyor

Tasarı, Oklahoma'nın yeni nesil finansal ürünlerin geliştirilmesine ve eyaletteki benzersiz teknik ve finansal sektörlerin güvenli bir şekilde büyümesine yardımcı olmak için yenilikçi teknolojiyle ortak olmayı taahhüt ettiğini belirtiyor. Nathan Dahm, 2019 yılında onaylanan ve yasalara geçirilen konulara da sponsor oldu. Yasa, blockchain teknolojisi ile güvence altına alınan bir kaydın veya sözleşmenin elektronik bir formda ve elektronik bir kayıt olarak kabul edildiğini tespit ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ