Sequoia Capital China'nın kurucu ve yönetici ortağı Neil Shen, Hong Kong'a kendi sınır ötesi stabilcoin yaratmasını tavsiye etti.

Sequoia Çin

Sequoia Capital China'nın kurucu ve yönetici ortağı Neil Shen, Hong Kong'a kendi sınır ötesi stabilcoin yaratmasını tavsiye etti.

Öneri, Çin Komünist Partisi'nin egemen olduğu Çin Halkının Siyasi Danışma Konferansı'nda Shen tarafından ortaya atıldı. Shen, konferansın on üçüncü ulusal komitesinin bir üyesidir.

Shen, Hong Kong'un Çin, Japonya ve Güney Kore arasındaki sınır ötesi ödemeler için kullanılabilecek kendi stabilcoinini inşa etmesini istiyor. Ayrıca Hong Kong'un dijital bir ekonomiye dönüşmesini ve uluslararası bir finans merkezi olmasını istiyor.

Shen’in Hong Kong stabilcoin teklifinin ayrıntıları seyrek olsa da, anakara Çin kendi dijital para birimini geliştiriyor. Birçok Çin şehri şimdi dijital yuan'ı test ediyor ve devlet bankalarının bunun için dijital cüzdanlar geliştirdiği bildiriliyor.

 Shen, dünyanın en büyük girişim kapitalistlerinden biridir. CB Insights’ın en iyi 100 girişim kapitalistinin 2019 sıralamasında birinci oldu. Shen’in Sequoia Capital China, JD.com, Didi ve Alibaba gibi devler de dahil olmak üzere bugüne kadar 500'den fazla şirkete yatırım yaptı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ