Trend yukarı olduğunda alım satım “kolay”dır, ancak bir boğa piyasasında kripto para birimlerinin sert hareketler yaptığını unutmayın.

Trend yukarı olduğunda alım satım “kolay”dır, ancak bir boğa piyasasında kripto para birimlerinin sert hareketler yaptığını unutmayın.

Şimdi bu altcoin sezonu tekrar üzerimizde, birden fazla token her gün şanlı fiyat artışlarına tanık oluyor. Yan bir piyasada, bir yatırımcı için önemli bir beceri, bir varlığın ne zaman patlayacağını tahmin etme yeteneğidir - ve her şey yeşil olduğunda, rallilerin ne zaman sona ereceğini bilmek eşit derecede önemli hale gelir.

Bu hafta CELO, fiyat grafiğinde neredeyse dikey bir çizgi oluşturan hızlı bir ralliye başladı, ancak daha sonra güçlü bir ikinci dalgayı başlatmadan hızla söndü.

Şamdan çizelgelerine sürekli göz kulak olmanın yanı sıra, yatırımcıların ne zaman atlayacaklarını önceden bilmelerinin daha iyi bir yolu var mıydı?

Yeni bir DeFi girişimi, CELO'nun fiyat artışını körüklüyor

CELO, ana hedefi merkezi olmayan finansın veya DeFi'nin rahatlığını dünyanın her yerindeki yetersiz akıllı telefon kullanıcılarına sunmak olan Celo blok zinciri ekosisteminin doğal varlığıdır. Proof-of-stake konsensüs mekanizması kullanan bir yardımcı program tokeni olan CELO, platformdaki işlemleri ve yönetişim süreçlerini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

30 Ağustos'ta, Aave, SushiSwap, Curve, 0x, PoolTogether ve Celo dahil olmak üzere DeFi kuruluşlarından oluşan bir konsorsiyum, merkezi olmayan finans konusunda küresel farkındalığı artırmayı amaçlayan ortak bir eğitim çabasını duyurdu ve 100 milyon dolara kadar hibe ve teşvik sözü verdi.

Kripto varlık fiyatları üzerindeki ani etki açısından, Celo platformu girişim için birincil altyapı olarak hizmet edeceğinden, haberlerden en çok CELO yararlandı. Kripto paranın fiyatı hemen yükseldi ve önümüzdeki 24 saat içinde yaklaşık % 170 kazandı.

Bunun gibi olağanüstü fiyat artışları genellikle sert düzeltmelerle sonuçlanır. Bununla birlikte, yatırımcılar için her zaman daha güçlü bir pompanın hemen köşede olduğuna dair bir umut vardır. Ancak CELO'nun durumunda, 9 dolardaki ilk zirve yüksek su işareti olarak kaldı ve kripto paranın fiyatı sadece oradan düştü.

Fiyat düşüşü bekleniyor

Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, CELO'nun VORTECS™ Skoru, varlığın fiyatı en yüksek değer olan 9$'dan aşağı inerken 7,03 $'dan 7,24 $'a kısa bir süre toparlandığında 30'un altındaki kırmızı bölgeye düştü. Bu sıçrama, rallinin ikinci ayağının başlangıcı gibi görünse de, tarihsel emsal, koinin etrafındaki koşulların düşüş eğiliminde olduğunu öne sürdü.

Yatırımcılar bu bilgiyi çeşitli şekillerde kullanabilirler. Fiyatın tekrar yükselmesini umanlar, bu umutları terk etmeye ve karlarını 7 doların üzerinde tutmaya teşvik edilebilir. Başka bir strateji, fiyatının yakında aşağı doğru bir eğime döneceğine dair bahse girerek CELO'yu açığa çıkarmak olabilir.

CELO'ya gelince, varlık kısa süre sonra 5,50 dolar ile 6 dolar arasında istikrar kazandı ve bu, ilk ralli sırasında patladığı 4,30 dolarlık bölgeden hala önemli bir büyümeyi temsil ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ