Kullanıcılarının dijital para birimi ile otel konaklamaları için ödeme yapmalarını sağlayan bir hizmet olan Travala, NEM (XEM) tokenı desteği ekleyerek kripto ödeme seçeneklerini genişletti.

Seyahat Platformu Travala, Ödeme Seçeneklerini XEM ile Genişletiyor

Kullanıcılarının dijital para birimi ile otel konaklamaları için ödeme yapmalarını sağlayan bir hizmet olan Travala, NEM (XEM) tokenı desteği ekleyerek kripto ödeme seçeneklerini genişletti.

22 Ocak'ta Travala tarafından yayınlanan bir blog yazısına göre NEM Vakfı ve Travala.com, XEM'in seyahat şirketi platformuyla entegrasyonunu açıkladı. XEM, Travala'nın Bitcoin (BTC dahil) tarafından desteklenen 20'den fazla dijital para birimine katıldı. Desteklenen kripto paralar arasında Ethereum (ETH), Tron (TRX), stablecoin Tether (USDT), mahremiyet odaklı token Monero (XMR) ve diğerleri yer alıyor.

Gelir Arttı

Hamle, Travala’nın USDT’yi iki milyon bağlantılı mülkünde geçerli bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başladığını duyurmasının ardından geliyor.

Kasım 2019'da Travala, Booking.com ile bir ortaklık kurdu ve kullanıcıların kripto para birimleri kullanarak 90.000 farklı destinasyona rezervasyon yapmalarına izin verdiğini belirtti. Travala’nın CEO'su Matt Luczynski o zaman şunları söyledi:

“Bu ortaklık, kullanıcılarımızın Booking.com’un konaklama listelerine ve diğer birçok önde gelen seyahat tedarikçisinin listelerine erişmesine izin veriyor, bu da kendi AVA tokenımız için harika bir kullanım örneği ve toplu kripto para birimini benimseme yolunda atılmış büyük bir adım.”

Ortaklığın ardından, Travala Aralık ayı gelirinin bir önceki aya göre % 33,5 oranında arttığını gördü. Aralık ayındaki rezervasyonların % 9'undan fazlası Travala’nın özel kodu AVA’da ödendi. Ayrıca, bunların % 28'i BTC, % 8'i Bitcoin Cash (BCH),% 37'si kredi kartı ve PayPal ile, geri kalanı ise diğer kripto varlıkları ile ödendi.

Travala, platformda en çok kullanılan dijital para biriminin şu ana kadar Bitcoin olduğunu ve kripto paralarla ödeme yapan müşterilerin oranının % 60'ı aştığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ