Ağ kararlılığı Cardano ekosisteminin odak noktası olmaya devam ederken, Shelley Incentivized testnet Proje Yöneticisi Dimitris Poulopoulos, ilerlemesinde bazı önemli güncellemeleri ele aldı.

Shelley ITN Yaklaşırken Cardano, Jormungandr

Ağ kararlılığı Cardano ekosisteminin odak noktası olmaya devam ederken, Shelley Incentivized testnet Proje Yöneticisi Dimitris Poulopoulos, ilerlemesinde bazı önemli güncellemeleri ele aldı.

Bu hafta Cardano topluluğu, Jormungandr Düğümünün 0.8.8'inin yanı sıra 0.8.9'un iki versiyonunu yayınladı. Poulopoulos'a göre, 0.8.9 sürümü, 0.8.8 e2e QA testi sırasında gözlemlenen önyükleme sorunlarını ele almak için hazırlanmıştır. Kullanıcıları, doğrudan en son regresyon düzeltmesini de içeren 0.8.9'u yüklemeye çağırdı.

Ürün Yöneticisine göre 0.8.8, günlük önyüklemede küçük iyileştirmeler ve CPU / kilitleme sorunları için bazı geçici rahatlama düzeltmeleri sağlamaya odaklanmıştır. Poulopoulos konuyla ilgili olarak şu vurguyu yapıyor:

“Depolama önyükleme, ağ görevleri ve zincir seçiminde günlüğe kaydetme geliştirmeleri. Bunun, düğüm konuşlandırmasında görülen sorunlar hakkında daha fazla tanılama bilgisi sağlaması beklenmekte. Bağlantı başarısını artırması beklenen yeniden deneyerek önyükleme güvenilirliğini artırın.”

0.8.8 düzeltmeleri açısından Poulopoulos şu vurguyu yapıyor:

“Poldercast algoritmasının CPU etkisini geçici bir düzeltme ile azaltın; performansı artırmak ve gözlenen tıkanıklık sorunlarını azaltmak için bu gerekli. Asenkronize geçişe devam ederken, senkronize olmayan yığın üzerindeki senkron kilitleme sorunlarını azaltın. Önceden gözlemlenen interthead kilitlenme olasılığını azaltması bekleniyor. Bu devam ediyor ve gelecek sürümlerde başka düzeltmeler de olacak.”

Poulopoulos ayrıca bir sonraki 0.8.9 sürümünün bir “özellik iyileştirme” olduğunu ve bir bloğun onaylanmış olanlardan önde olduğu ağ önyükleme sırasında gözlemlenen “panikleri” düzeltmek amacıyla önceki sürümün kullanıma sunulmasından kısa bir süre sonra yayınlandığını açıkladı.

Bu haftanın başlarında, IOHK CEO'su Charles Hoskinson, Shelley Testnet'in mainnet'e entegrasyonu yaklaşırken, firmanın Cardano'nun “ticarileştirilmesini” hızlandırmak için iş danışmanlığı devi PwC ile ilgilendiğini açıkladı. Ekosistem için bir başka gelişmede Binance, son zamanlarda ticareti 31 Ocak'ta açılan ADA / USDT kalıcı sözleşmesinin başlatıldığını duyurdu.v

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ