Cardano (ADA), Tezos'u bir sonraki büyük yükseltmesine kadar piyasadaki en büyük 10. kripto para birimi olarak geçti.

Shelley Lansmanı Yaklaşırken Cardano İlk 10 Kripto Para Birimi Arasına Girdi

Cardano (ADA), Tezos'u bir sonraki büyük yükseltmesine kadar piyasadaki en büyük 10. kripto para birimi olarak geçti.

Hareket, Cardano yaratıcısı Charles Hoskinson, Shelley olarak adlandırılan yeni bir sürümün yayınlanmasının 30 Haziran ile 7 Temmuz arasında yayınlanacağını açıklamasının ardından geliyor.

Shelley'nin Cardano'yu tamamen merkezi olmayan bir proof of stake  ağına dönüştürmesi bekleniyor. Yükseltme, ağı koruyan kullanıcıların, Cardano’nun yerel kripto para birimi olan ADA kazanmalarına olanak tanıyacak ve bu işlemde büyük miktarda kripto para birimini tutacak.

Şu anda Shelley'i test ettikleri gibi test eden havuz operatörleri Cardano'nun teslimat şefi Christopher Greenwood'a göre “İşler gerçekten iyi gidiyor…Friends and Family öncülerimiz alıştırmaları yaparken harika bir iş çıkardılar ve tüm hedeflerimize ulaşma yolundayız. ”

Geçen hafta, Hoskinson’ın açıklamasının ardından, kripto para biriminin değeri yaklaşık % 20 arttı ve sonunda üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

CoinMarketCap'e göre, 29 Mayıs'ta 0.064 dolar civarında işlem yaptıktan sonra, token şimdi % 37'den fazla artarak 0.088 dolar değerine  ulaştı.

 Piyasa değeri 2.298.008.270 $ 'a ulaşan ADA, şu anda 2.127.163.426 $' lık bir piyasa değerine sahip Tezos'u geçerek 10. en büyük kripto para birimi oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ