CoinMarketCap'in son verileri, Shiba Inu'nun piyasa değerinin 12 Ocak'tan bu yana en düşük seviye olan 15 milyar doların altına düştüğünü gösteriyor.

CoinMarketCap'in son verileri, Shiba Inu'nun piyasa değerinin 12 Ocak'tan bu yana en düşük seviye olan 15 milyar doların altına düştüğünü gösteriyor.

Meme tabanlı kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), bir perakende satış çılgınlığının dijital varlığın fiyatını Ekim 2021'de 0,000088$'lık rekor yüksek seviyeye çıkarmasından sonra son birkaç ayda aşırı satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. CoinMarketCap'in son verileri, Shiba Inu'nun piyasa değerinin arttığını gösteriyor. 12 Ocak'tan bu yana en düşük seviye olan 15 milyar doların altına düştü.

Shiba Inu ve Dogecoin, Perakende ve Kurumsal Yatırımcılardan Büyük İlgi Gördü

Geçen hafta, SHIB'nin en büyük rakibi Dogecoin (DOGE), Tesla CEO'su Elon Musk'ın DOGE'yi kabul ettiğini açıklamasının ardından %10'dan fazla iyi bir artışa tanık oldu. 2021'de DOGE ve Shiba Inu'nun büyümesi, her iki meme coin'in perakende ve kurumsal yatırımcılardan büyük ilgi görmesiyle birlikte devam etti. Bununla birlikte, geçen yılın son birkaç haftasında, kripto piyasası düzeltmesi, her iki kripto para biriminin değerlemesinde büyük bir düşüşe neden oldu. DOGE ve SHIB, ilgili tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yaklaşık %70 düştü. SHIB ayrıca piyasa değerine göre dünyanın en iyi 10 kripto para birimi listesindeki yerini kaybetti ve son satışlar nedeniyle 13. sıraya geriledi.

Satıcılar, Kripto Pazarındaki Açık Pozisyonlarını Artırıyor

Shiba Inu'ya ek olarak, satıcılar kripto pazarındaki açık pozisyonlarını artırdı. Santiment'in verilerine göre BNB, ANKR, SIA, AXS ve XEM, kısa işlem pozisyonlarında keskin bir artışa tanık oldu. Santiment  “Şu anda farklı kripto varlıklarında kaldıraçlı kısa pozisyonlarda kayda değer bir artış görüyoruz. ANKR, XEM, SIA, XMR, AXS, DGB ve BNB gibi altcoinler için ortalama döviz fonlama oranları negatiftir. Bu şortlar tasfiye edilirse, büyük fiyat artışlarına yol açabilir” diye tweet attı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ