Meme tabanlı kripto para birimi Shiba Inu'nun ($SHIB) Güney Kore borsasında listelenmesinden bir gün sonra, Morgan Stanley'de eski bir üst düzey yönetici tarafından kurulan prestijli ve popüler bir kripto borsası olan Coinhako, $SHIB HODLers'ın kulak

Meme tabanlı kripto para birimi Shiba Inu'nun ($SHIB) Güney Kore borsasında listelenmesinden bir gün sonra, Morgan Stanley'de eski bir üst düzey yönetici tarafından kurulan prestijli ve popüler bir kripto borsası olan Coinhako, $SHIB HODLers'ın kulaklarına müzik gibi bazı haberler verdi.

Shiba Inu ($SHIB) Nedir?

Shiba Token ($SHIB), mem tabanlı Ethereum destekli %100 topluluk tarafından işletilen kripto projesi Shiba Inu'nun yerel simgesi. Coinbase, 15 Haziran'da SHIB'nin deneyimli ve profesyonel yatırımcılar için yatırım platformu olan Coinbase Pro'da listeleneceğini açıkladığı bir blog yazısında köpek meme tabanlı kripto para birimini şöyle tanımladı:

“Shiba Inu (SHIB), popüler memecoin olan Dogecoin'e (DOGE) Ethereum tabanlı bir alternatif olmayı hedefleyen bir simgedir. Kıt olacak şekilde tasarlanan Bitcoin'den farklı olarak, SHIB kasıtlı olarak boldur . Dolaşımdaki bir katrilyon arzıyla. Shiba Inu Token ekosistemi, NFT sanat inkübatörü gibi projeleri ve Shibaswap adlı merkezi olmayan bir borsanın geliştirilmesini destekliyor.“

Phemex'in Kısa Tarihi

Reuters tarafından daha önce bildirildiği üzere, 4 Aralık 2019'da, o gün, Ağustos 2008 ile Temmuz 2019 arasında 11 yıl boyunca Morgan Stanley'de yazılım mühendisi olarak çalışan Jack Tao, kripto borsası Phemex'in resmi lansmanını duyurdu. Reuters raporu, Tao'nun "Morgan Stanley'nin BES ve kurumsal uygulama altyapısı ekiplerinden sekiz eski yönetici de dahil olmak üzere 30'dan fazla üst düzey geliştiriciden oluşan bir ekip oluşturduğunu" belirtti.

Tao bir telefon görüşmesinde Reuters'e şunları söyledi: “İnternet bilgi iletişimini ve aktarımını mümkün kılmıştır. Dolayısıyla, halka açık bir blok zinciri, değerin anında transferini sağlar.“

Phemex CEO'su ayrıca borsanın "saniyede 300.000 işlemi yönetebileceğini ve 1 milisaniyeden daha kısa bir sipariş girişi ve yanıt süresi sunabileceğini" belirtti.

Phemex ekibine göre, isim Pheme (“Yunanca şöhret tanrısı”) ve MEX (“ticari borsa”) kombinasyonundan geliyor.

Phemex, $SHIB için Destek Ekledi

26 Kasım Cuma günü, Phemex üç popüler kripto varlığı listelediğini duyurdu: $SHIB, $DYDX ve $FTM. Ayrıca $SHIB hayranlarının artık orada $SHIB-$USDT çiftini kullanarak ticaret yapabileceğinden de bahsetti.


$SHIB'nin Fiyat Hareketi

TradingView tarafından sağlanan verilere göre, kripto borsası FTX'te şu anda (14:15 UTC itibarıyla), $SHIB son 24 saatlik dönemde 4,75$ düşüşle 0,00003765$ civarında işlem görüyor.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ