Tanking SHIB yanma oranının ortasında, lider geliştirici Shytoshi Kusama, Shibarium sürümüyle yanma oranında bir artış sağlıyor.

Shiba Inu: Geliştirici Milyarlarca SHIB

Tanking SHIB yanma oranının ortasında, lider geliştirici Shytoshi Kusama, Shibarium sürümüyle yanma oranında bir artış sağlıyor. Son zamanlarda 3 trilyondan fazla SHIB parası anonim kripto adresleri arasında hareket ediyor.

Shiba Inu topluluğu şimdi, Katman-2 ölçeklenebilirlik ağı Shibarium'un lansmanını heyecanla bekliyor. Shibarium'un beta lansmanı son zamanlarda birkaç kez alay edildi ve çok yakında bekleniyor.

Şu anda, Shiba Inu (SHIB) 0,00001153 $'dan el değiştiriyor ve yüzde 0,43 düştü. Shiba Inu'nun iyi performans göstermesini engelleyen tek şey memecoinin büyük arzı ve yanma oranındaki düşüş.

Bununla birlikte, Shiba Inu'nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama kısa süre önce anlaşmazlıkta, Katman 2 platformu Shibarium'un piyasaya sürülmesiyle trilyonlarca SHIB parasının yakılacağını bildirdi. Duyuru, kripto izleme platformu Whale Alert tarafından bildirildiği üzere, çok sayıda SHIB parasının anonim kripto adresleri arasında hareket halinde olduğu sırada geliyor.

Kripto izleme platformu yakın zamanda 3.312.307.240.798 Shiba Inu meme parasının tek bir transferini tespit etmişti. Perşembe günü, SHIB fiyatı yüzde 4 yükseldi, ancak ivmeyi sürdürmekte başarısız oldu. Köpek temalı kripto para birimi, SHIB fiyatının bir günde yüzde 20 arttığı geçen haftanın en yüksek seviyesi olan 0.00001273 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Ocak ayı boyunca, kayıt dışı sahipler arasında bildirilen bu tür çok sayıda büyük SHIB hareketi ve benzer işlem oldu. Bunlar aynı zamanda "borsalar veya servetlerini yeniden dağıtan balinalar tarafından yapılan dahili işlemler" olabilir.

Ayrıca, SHIB yanma oranında gözle görülür bir düşüş oldu. Perşembe günü, yanma oranı yüzde 100 düştü. Bu süre zarfında 238.419 kadar az SHIB yakıldı.

SHIB Yanma Oranı ve Shibarium

SHIB yanma oranı önemli ölçüde düştüğü için topluluk endişelerini dile getirdi. Ancak lider geliştirici Shytoshi Kusama, nihai hedefin Layer-2 ölçeklenebilirlik çözümü Shibarium'un piyasaya sürülmesiyle birlikte trilyonlarca dolar değerinde SHIB parasını yakmak olduğunu söyledi.

2023'ün başından bu yana birçok altcoin kripto piyasası rallisine katılırken, Shiba Inu to da partiye katıldı. 2023'ün başından bu yana SHIB fiyatı, Polygon'un MATIC, Litecoin (LTC), Aptos (APT) vb. gibi diğer büyük altcoin'lerle rekabet ederek %35'ten fazla arttı.

MVRV-Z puan göstergesine göre, SHIB fiyatı şu anda bile büyük ölçüde düşük değerde ve bundan iki ay sonra yüzde 75 daha artma potansiyeline sahip.

SHIB fiyat artışının arkasındaki bir diğer önemli sebep de elbette Shibarium'un yakında piyasaya sürülmesiydi. Son zamanlarda bu ekosistemde de pek çok gelişme yaşanıyor. Popüler etki sahibi SHIB Knight kısa süre önce varlıkları Layer-2 platformu ile Ethereum arasında taşımak için Shibarium köprüsünün geliştirilmesine işaret etti. Ek olarak, kripto donanım cüzdanı üreticisi Ledger, piyasaya sürüldüğünde Shoibarium'u desteklediğini de onayladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ