Hindistan, dünyanın en büyük kripto pazarlarından biri haline geldi ve en iyi borsalardan biri, Bitcoin'in ülkedeki en popüler kripto olduğunu ortaya koydu.

Hindistan, dünyanın en büyük kripto pazarlarından biri haline geldi ve en iyi borsalardan biri, Bitcoin'in ülkedeki en popüler kripto olduğunu ortaya koydu. Shiba Inu, dünyanın en büyük altcoin Ethereum ve popüler memecoin Dogecoin'in önünde, BTC ve Tether'den sonra Hindistan'daki en popüler üçüncü kriptodur.

Hindistan, düzenleyici belirsizliğine rağmen, dünyanın en büyük kripto para piyasalarından biri haline geldi. Hindistan kripto pazarındaki büyümenin çoğu, yatırımcıların COVID-19 ile gelen belirsizliğin ortasında portföylerini çeşitlendirmeye çalışmasıyla geçtiğimiz yıl gerçekleşti. Bir kripto borsasından elde edilen verilerin gösterdiği gibi, Bitcoin açık ara en popüler kriptodur ve Tether ve Shiba Inu Ethereum'u takip ediyor.

WazirX, Hindistan'ın en büyük ve en popüler kripto borsalarından biridir. Şimdi Binance'e ait olan borsa, şu anda 9 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu iddia ediyor ve bu yıl şimdiye kadar 30 milyar doların üzerinde işlem hacmi gördü. Ticaret için 100'den fazla kripto para birimi sunar.

Küresel olarak, Tether birkaç aydır en çok işlem gören kripto para olmaya devam ediyor. Son 24 saatte 53 milyar dolarlık USDT, 24 milyar dolarlık BTC'nin iki katından ve Ethereum'dan dört kat fazla işlem gördü. Bununla birlikte, Hindistan'da BTC hala kraldır.

Tether çok geride değil ve WazirX belirli rakamlar vermese de en popüler ikinci kripto para. Listedeki sürpriz bir aday, Ethereum üzerine inşa edilmiş olmasına rağmen dördüncü sırada Ethereum'un önünde yer alan üçüncü sıradaki Shiba Inu.

SHIB'nin astronomik fiyat artışı, küresel ticaret hacminin çoğu için büyük bir faktör olsa da, Hindistan'ın token ile geçmişi, fiyatın ötesine geçiyor. Geçen yıl Mayıs ayında, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, o sırada 40 milyon dolar değerinde iki trilyon SHIB tokenini ülkedeki COVID-19 yardım çabalarına aktardı. Shiba Inu geliştiricileri, Buterin'e projelerinin meşruiyetini göstermenin bir yolu olarak tokenler vermişti, onları nakite çevirmenin pek olası olmadığını düşünerek, onları yakmak ve tedarikten çıkarmak gibi.

2 trilyon SHIB'yi nakite çevirdikten sonra, tokenin fiyatı yaklaşık yüzde 30 oranında azaldı. Vitalik ayrıca eylemi için yeni düşmanlar edindi ve bazı geliştiriciler, tek amacı Binance Coin (BNB) için ETH'yi boşaltmak olan Rug Ethereum olarak bilinen bir tokeni tanıtmak için bir araya geldi.

Ethereum, Hindistan'da dördüncü sırada, WazirX tokeni beşinci sırada geliyor. Binance için BNB ve FTX değişimi için FTT gibi, WazirX coin de borsada bir yardımcı token olarak hizmet ediyor ve kullanıcılar bu token ile ticaret yaptıkları takdirde ücretlerde indirim alıyor.Kurucuları Hintli olan Dogecoin, TRON, Cardano ve Polygon da oldukça popüler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ