Shiba Inu, WazirX anketine göre Hindistan'da ilk kez alıcılar arasında en popüler kripto para birimidir.

Shiba Inu: İlk Kripto Alıcılarının %27

Shiba Inu, WazirX anketine göre Hindistan'da ilk kez alıcılar arasında en popüler kripto para birimidir.
Dünyanın en büyük ikinci memecoini, 2022'deki piyasa kargaşasına rağmen küresel kripto yatırımcıları arasında büyük bir popülerlik kazanıyor.

2022 yılı, kripto para piyasasında büyük bir çalkantı ve dalgalanma yılı oldu. Bitcoin ile birlikte, kriptodaki en iyi altcoinlerden bazıları yüzde 70-80 oranında düzeltmelerle karşı karşıya kaldı.

Yatırımcıların radarında ve favorileri arasında yer almaya devam eden bir altcoin de memecoin Shiba Inu (SHIB). Dünyanın en büyük ikinci memecoini SHIB, geçen yıl 2021'de olağanüstü bir boğa koşusu yaşadı ve bu nedenle yatırımcıların listelerinde en üst sıralarda yer almaya devam ediyor.

Shiba Inu, kriptoya yatırımcı katılımının hızla arttığı Hindistan'da büyük bir hayran kitlesine sahip. Ülkenin en büyük kripto borsası WazirX kısa süre önce 2022 yılı için müşteri davranışları hakkında bir rapor yayınladı ve Shiba Inu'nun (SHIB) WazirX borsasında ilk kez alıcılar arasında en popüler varlık olduğunu belirtti. Ayrıca memecoin, borsada en çok işlem gören varlıklardan biri olarak da sıralanmıştır.

WazirX, borsanın resmi Twitter tanıtıcısında, yeni kullanıcıların kayıtlarının ve platformdaki ilgili işlemlerinin tam bir dökümünü veren raporu yayınladı. Raporun öne çıkan özellikleri, SHIB'nin platformda ilk kez alıcılar arasında en popüler kripto para birimleri arasında yer aldığına dikkat çekiyor. Benzer şekilde sıralamada en çok işlem gören varlıklar Bitcoin (BTC), Tether USD (USDT), Ethereum (ETH), WazirX (WRX), Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE).

Alıcıların %27'si Shiba Inu'yu (SHIB) İlk Kez Satın Aldı

WazirX tarafından yeni yayınlanan rapor, Hindistan'ın kripto alıcılarının 2022 istatistikleri hakkında daha fazla bilgi sunuyor. Bu yıl, WazirX kripto borsasında 2,1 milyon yeni kayıt oldu. Rapor, WazirX borsasında ilk kez işlem yapanların yaklaşık %27'sinin Shiba Inu (SHIB) satın aldığını belirtiyor. Bu, herhangi bir kripto varlığı için en yüksek pazar payını oluşturur ve aynı zamanda onu acemi tüccarlar arasında en popüler varlıklar haline getirir.

Shiba Inu (SHIB), listede ikinci sırada yer alan %11 ile Tron'un (TRX) neredeyse iki katı pazar payına sahip. Bitcoin (BTC) %8 pazar payıyla listede üçüncü sırada yer alıyor.

WazirX raporları ayrıca tüm müşteriler tarafından en çok işlem gören varlıklardan BTC, USDT, SHIB, WRX, ETH, TRX, DOGE ve MATIC'ten bahseder. Ancak Shiba Inu'nun Hintli kripto alıcıları arasındaki popülaritesi yeni bir şey değil. 2021 tarihli WazirX raporu, Shiba Inu'nun geçen yıl borsada Hintli erkekler tarafından en çok işlem gören varlıklar arasında olduğunu ortaya koydu.

Söylendiği gibi Shiba Inu, ülkedeki kripto popülaritesi fırlarken Hintli yatırımcılar arasında en popüler kripto varlığıydı. Bu yılın Ekim ayında SHIB, bu yıl tüm kripto alanında en çok işlem gören dijital varlık oldu. WazirX dışında Shiba Inu'nun diğer borsalar arasında popülaritesi de yüksek. WazirX rakibi CoinCDX, platformundaki işlemlerin %5'inin SHIB için olduğunu bildirdi.

Hindistan dışında, Shiba Inu'nun küresel kripto alanındaki popülaritesi bozulmadan kaldı. Crypto News Flash tarafından yakın zamanda bildirildiği üzere, uzun vadeli kripto sahipleri en çok Shiba Inu'ya (SHIB) güveniyor ve elmas ellerle tutuyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ